2. /
  4. /
  5. Nasze zespoły ze zmiennym...
Detektyw Szewc

Dwie krotoszyńskie drużyny rywalizowały w półfinale Mistrzostw Polski Playareny. Zespół A Seree Tee uzyskał awans do finałowego turnieju, gdzie ostatecznie nie udało mu się wejść do strefy medalowej. Z kolei Pancom Zduny wziął także udział w turnieju Fortuna Puchar Polski Playarena.

10 lipca w Warszawie rozegrano Fortuna Puchar Polski Playarena. W tym turnieju biorą udział drużyny, które wywalczyły wcześniej Puchar Miasta. Krotoszyn trzeci raz z rzędu reprezentował Pancom Zduny, który w lokalnym finale pokonał A Seree Tee.

Pancom trafił do grupy G wespół z rywalami z Warszawy, Białegostoku i Bartniczki. Niestety, nasz team odnotował trzy porażki – 0:2 z Athletic Hornets Bartniczka, 2:3 z Sucharkami Białystok i 0:2 z FC Gorlicka Warszawa. Tym samym Pancom odpadł z dalszych rozgrywek. – Mieliśmy problemy kadrowe. Na turnieju nie wystąpił nasz optymalny skład. Szczęśliwie mimo wszystko udało nam się skompletować solidną drużynę. Walczyliśmy, ale przeciwnicy okazali się silniejsi. Chcielibyśmy podziękować Urzędowi Miejskiemu w Krotoszynie za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na turniej – podsumował Radosław Kołodziej, kapitan Pancomu.

W eliminacjach do krajowych mistrzostw piłkarze rywalizowali 17 lipca na obiekcie Hutnika Warszawa. Do stolicy przyjechało blisko sto drużyn. Nasze miasto w tym roku od organizatorów otrzymało aż pięć przepustek. Trafiły one do Pancomu, A Seree Tee, Guantanamery, Igloo oraz Albatrosów. Z różnych powodów do Warszawy pojechały jednak tylko AST i Pancom.

Pancom zmagania w grupie  E rozpoczął od porażki 0:6 z FC Lumumby Łódź. W kolejnych meczach nasi piłkarze grali już znacznie lepiej i pokonali 6:3 Alkopoligamię Wrocław oraz 4:2 In Plus Pojemna Halina Wars. W pojedynku o pierwsze miejsce w grupie ograli 2:1 GKS Bomba Radzionków. Potem ekipa ze Zdun mierzyła się Silversite FC Łódź. Niestety, przeciwnik okazał się silniejszy i zwyciężył 2:1.

Zespół A Seree Tee trafił do grupy H, w której całkowicie dominował. W pierwszym pojedynku krotoszynianie rozbili Hangover 96 Pruszków 10:1, następnie nie dali szans Niechcianym FC Łódź (6:1) i mistrzowi Białegostoku (8:2) oraz pokonali 4:2 Esportivo Versovia. Drużyna AST z kompletem punktów awansowała dalej, by w meczu o wszystko zagrać z teamem Jakubowskie Toruń, należącym do polskiej czołówki sześcioosobowej piłki nożnej. Ekipa AST zwyciężyła jednak 5:2, zapewniając sobie awans do najlepszej szesnastki w kraju.

Tydzień później we Wrocławiu rozegrano turniej finałowy mistrzostw. Krotoszynianie w grupie A wygrali 4:1 ze Śródmieściem Grudziądz i 6:1 z Silversite FC Łódź, a ekipie Bartist Toruń ulegli 0:1 i awansowali z drugiego miejsca do ćwierćfinału. Niestety, na tym etapie zbyt mocna okazała się drużyna Dzbany Łódź, pokonując nasz zespół 4:0.

– Kierujemy szczególne podziękowania do Urzędu Miejskiego w Krotoszynie za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na eliminacje i mistrzostwa Polski – powiedział Dominik Góral, jeden z ambasadorów ligi w Krotoszynie.