Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Natalia Drożyńska mistrzynią Polski!

2019-06-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Natalia Drożyńska mistrzynią Polski!
Natalia Drożyńska mistrzynią Polski!

Drużyna dziewcząt z Wielkopolski wywalczyła mistrzostwo kraju. W zespole prowadzonym przez Annę Jankowską grała Natalia Drożyńska z Akademii Talentów.

 

Wielkopolska kadra w drodze do finału zremisowała z ekipą pomorskiego ZPN (0:0) i pokonała zespoły śląskiego (4:1) oraz mazowieckiego (1:0) ZPN. Finał rozegrany został 12 czerwca na obiektach Jarocin Sport. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a w rzutach karnych lepsze były Wielkopolanki, zwyciężając 8:7. Warto dodać, iż już rok temu były bliskie mistrzostwa Polski, ale ostatecznie wtedy zajęły drugie miejsce.

Występująca na co dzień w lidze wojewódzkiej trampkarzy młodszych Akademii Talentów Natalia Drożyńska od kilku lat systematycznie otrzymuje powołania do grona najzdolniejszych dziewcząt w Wielkopolsce. To przykład, że także dziewczynki mogą z powodzeniem grać w piłkę.

W Akademii Talentów Natalia trenuje od początku jej istnienia, a w jej ślady poszedł również młodszy brat, Michał. Prawdziwie sportową rodzinę uzupełnia najstarsza siostra, Weronika, która jako wolontariuszka pomaga w szkoleniu małych siatkarek. Nie byłoby jednak sukcesu bez mamy – pani Joanna wozi bowiem swe dzieci na wszystkie zajęcia, wiedząc, jak ważne są dla nich ich pasje.

Natalia i Michał są uczniami klas sportowych krotoszyńskiej Szkoły Podstawowej nr 8.

OPRAC. (ANKA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla