Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Natalia potrzebuje wsparcia!

2019-02-03
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Natalia potrzebuje wsparcia!
Natalia potrzebuje wsparcia!

Srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących w Samsunie, Natalia Brzykcy, potrzebuje pomocy. Sportsmenka ogłosiła zbiórkę środków, które mają zostać przeznaczone na kosztowną operację więzadeł stawu skokowego oraz późniejszą rehabilitację.

 

– Jestem osobą niesłyszącą i chorą na schizofrenię. Od dłuższego czasu zmagam się nie tylko z chorobą psychiczną, ale też przeszłam rekonstrukcję stawu skokowego. Obecnie mam problem z chodzeniem i czeka mnie kolejna kosztowna operacja, a następnie rehabilitacja – oznajmia Natalia Brzykcy.

Pochodząca z Kobylina zawodniczka na co dzień reprezentuje Akademię Judo Poznań. W ubiegłym roku wywalczyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Bułgarii. Ponadto zajęła pierwsze miejsce na Pucharze Polski w Sumo w Dębicy oraz Białymstoku.

– Moim lekiem na schizofrenię jest sport. Niestety, z powodu licznych kontuzji musiałam przerwać robienie tego, co kocham. Dzięki sportowi mogłam rano wstawać i cieszyć się każdym dniem. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak poddać się rekonstrukcji i rehabilitacji. Zwracam się z całego serca o pomoc w sfinansowaniu mojego leczenia. Moim marzeniem jest wrócić na matę i zdobyć złoto na Igrzyskach Olimpijskich Osób Niesłyszących. Serdecznie dziękuję za wsparcie – mówi Natalia.

Apelujemy zatem do ludzi dobrej woli o wsparcie tej znakomitej sportsmenki. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner