Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Natalia Przybysz na krotoszyńskiej scenie!

2018-07-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Natalia Przybysz na krotoszyńskiej...
Natalia Przybysz na krotoszyńskiej scenie!

W minioną sobotę na krotoszyńskim rynku rozpoczęła się czwarta edycja cyklu koncertów WIĘC WIEC!, organizowanego przez Krotoszyński Ośrodek Kultury. Dla licznie przybyłej publiczności wystąpiły zespoły Dikanda i Mikromusic oraz Natalia Przybysz.

 

Dikanda to uznany, szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym, szczeciński zespół, grający world music. W swojej twórczości grupa stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów. Większość utworów to oryginalne kompozycje zespołu. Dikanda inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan i Białoruś, aż po Indie. Grupa istnieje od 1997 roku.

Zespół Mikromusic to połączenie słowiańskiego folku, jazzu, rocka i elektroniki. Niektórzy określają ich muzykę jako avant pop lub art pop.

Natalia Przybysz karierę rozpoczynała jako wokalistka zespołu soulowego i R&B – Sistars. Potem poszła drogą solową. W 2015 roku otrzymała Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku za „Prąd” oraz Singiel Roku za „Miód”. W 2018 ponownie zdobyła Fryderyka za płytę „Światło Nocne”.

Wszyscy artyści pierwszego koncertu IV edycji WIĘC WIEC! wywarli na krotoszyńskiej publiczności ogromne wrażenie. To była muzyczna uczta.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Kamienica
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...