Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Wojno
Duży baner na środku

Nie bądźmy obojętni!

2019-11-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Nie bądźmy obojętni!
Nie bądźmy obojętni!

W związku ze zbliżającym się zimowym okresem niskich temperatur policjanci z komendy powiatowej w Krotoszynie oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej podjęli działania prewencyjne, zmierzające do zapobiegania zgonom bezdomnych, osób samotnych i w podeszłym wieku na skutek wyziębienia organizmu.

 

Jak co roku policjanci z pionu prewencji i strażnicy miejscy będą patrolowali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, a w przypadku napotkania takich ludzi będą proponować im schronienie w placówkach na terenie naszego powiatu.

Należy pamiętać, że osoby bezdomne to nie zawsze tylko pijacy czy chuligani. To także osoby, które straciły pracę, którym nie poszczęściło się w życiu lub od których odwróciła się rodzina. Dlatego krotoszyńska policja apeluje, aby nie zapominać o nich i liczy na pomoc ze strony mieszkańców powiatu.

– Prosimy o zainteresowanie się losem swoich sąsiadów bądź innych znanych wam osób, które są bezdomne, niepełnosprawne, samotne i w podeszłym wieku, a wymagają pomocy. Pomóżcie im osobiście bądź poinformujcie o tym policję. Nie należy również przechodzić obojętnie obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych pod znacznym wpływem alkoholu. Państwa telefon na policję, informujący o takich osobach, może je ustrzec przed zamarznięciem. Każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał do działania dla funkcjonariuszy. Policjanci nie są jednak w stanie być wszędzie. Dlatego zwracamy się do państwa z apelem, aby nie ignorować takich osób. Noc spędzona zimą na ławce czy na klatce schodowej, przy dodatkowym osłabieniu organizmu, może skończyć się dla nich tragicznie. Nie bądźmy obojętni! Telefon przechodnia już nie raz uratował czyjeś życie – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Żeby zgłosić dane zdarzenie, należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub na policyjny telefon zaufania – 62 725 52 97.

(NOVUS)

FOT. KPP Krotoszyn

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner