Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Niecodzienna lekcja angielskiego

2017-11-06
[flexy_breadcrumb]
Niecodzienna lekcja angielskiego

W październiku nauczyciele z ZSP nr 1 w Krotoszynie, Agata Owczarz i Radosław Gruchalski, zorganizowali dla jednej z klas ciekawą formę lekcji języka angielskiego. Zajęcia połączono z turystyką i rekreacją.

 

Na kierownika wyjazdu zaproszono przewodnika turystyki rowerowej, Antoniego Azgiera, który wespół z R. Gruchalskim, opracował przebieg trasy.

17-osobowa grupa ruszyła ścieżką do Lutogniewa i dalej przez Trafary do krzyża napoleońskiego. A. Azgier opowiedział młodzieży o tym miejscu, po czym rowerzyści, przez Ostatni Grosz, udali się do Leśnej Chaty.

Tam rozpalono ognisko. Uczniowie podzielili się na pięć grup i przygotowali się do lekcji, która miała formę aukcji. Licytowano proponowane do sprzedaży „produkty”. Każda grupa miała do dyspozycji 1000 funtów. Za zakup prawidłowego produktu zespół otrzymywał diamenciki, które po powrocie do szkoły miały się przeistoczyć w piątki w dzienniku. Wszystko oczywiście odbywało się w języku angielskim.

– Dla jednych kończyło się to utratą gotówki, a dla innych radością z trafnie dokonanych zakupów. Nauczyciele ogłosili zwycięzców, po czym wszyscy ochoczo zabrali się za konsumpcję pysznych kiełbasek – mówi A. Azgier.

(NOVUS)

FOT. Antoni Azgier

Archiwum
Impuls
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Aparatus
BETA
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...