Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped

Niecodzienna lekcja angielskiego

2017-11-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Niecodzienna lekcja angielskiego
Niecodzienna lekcja angielskiego

W październiku nauczyciele z ZSP nr 1 w Krotoszynie, Agata Owczarz i Radosław Gruchalski, zorganizowali dla jednej z klas ciekawą formę lekcji języka angielskiego. Zajęcia połączono z turystyką i rekreacją.

 

Na kierownika wyjazdu zaproszono przewodnika turystyki rowerowej, Antoniego Azgiera, który wespół z R. Gruchalskim, opracował przebieg trasy.

17-osobowa grupa ruszyła ścieżką do Lutogniewa i dalej przez Trafary do krzyża napoleońskiego. A. Azgier opowiedział młodzieży o tym miejscu, po czym rowerzyści, przez Ostatni Grosz, udali się do Leśnej Chaty.

Tam rozpalono ognisko. Uczniowie podzielili się na pięć grup i przygotowali się do lekcji, która miała formę aukcji. Licytowano proponowane do sprzedaży „produkty”. Każda grupa miała do dyspozycji 1000 funtów. Za zakup prawidłowego produktu zespół otrzymywał diamenciki, które po powrocie do szkoły miały się przeistoczyć w piątki w dzienniku. Wszystko oczywiście odbywało się w języku angielskim.

– Dla jednych kończyło się to utratą gotówki, a dla innych radością z trafnie dokonanych zakupów. Nauczyciele ogłosili zwycięzców, po czym wszyscy ochoczo zabrali się za konsumpcję pysznych kiełbasek – mówi A. Azgier.

(NOVUS)

FOT. Antoni Azgier

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum
M-partner
Merlin

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...