Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Niedosyt po jesiennej rundzie

2021-12-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Niedosyt po jesiennej rundzie
Niedosyt po jesiennej rundzie
BAS

Drużyna juniorów krotoszyńskiej Astry zakończyła rundę na trzecim miejscu w tabeli. O tym, jak wyglądała jesienna odsłona rozgrywek oraz o celach do zrealizowania opowiedział nam trener zespołu – Dawid Talarczyk.

 

Od początku działalności zespołu celem trenera jest przygotowanie młodych piłkarzy do ewentualnego przejścia do seniorskiego składu biało-niebieskich. Choć jesienną rundę juniorzy zakończyli na najniższym stopniu podium, zarówno szkoleniowiec, jak i zawodnicy nie są do końca zadowoleni z tego rezultatu. – Jako trener zespołu czuję ogromny niedosyt z powodu pozycji w tabeli oraz tego, jak łatwo drużyna pogubiła punkty w meczach z teoretycznie słabszymi rywalami. Braki kadrowe, wykluczenia za kartki czy z powodu kontuzji dały o sobie znać. Naszym ogromnym problemem było niewykorzystywanie rzutów karnych, które mogły nas wynieść na czubek tabeli. Tak się jednak nie stało – przyznaje D. Talarczyk

Z drugiej jednak strony trener widzi też wiele pozytywów. – W wielu aspektach zespół radził sobie znakomicie. W trudnych momentach potrafiliśmy pokazać charakter i wolę walki – stwierdza. Młodzi piłkarze nie zamierzają się poddawać. Chcą walczyć o zwycięstwo na koniec sezonu. Szkoleniowiec zamierza poprawić wszystkie te rzeczy, które w jego ocenie zaważyły na wyniku w tej rundzie.

– Nadal mamy szansę zająć wymarzone pierwsze miejsce. Chciałbym skorygować kilka niedociągnięć w grze defensywnej, aby tracić mniej goli, a także poprawić skuteczność. Taktycznie zespół wygląda bardzo dobrze. System gry z trójką obrońców sprawdza się znakomicie i pokazuje, że potrafimy grać odważnie i nowocześnie. Na plus oceniam na pewno ilość zdobytych bramek oraz to, jak potrafimy przejść z obrony do szybkiego ataku. Wiemy, kiedy należy zwolnić, aby móc się ustawić i szukać ataku pozycyjnego. Zawodnicy świetnie czytają przestrzeń i stwarzają bardzo duże zagrożenie bocznymi sektorami. Potrafimy grać dynamicznie i kontrolować środek pola. Na pewno mamy też deficyty przy stałych fragmentach gry, jak choćby przy rzutach rożnych – ocenia D. Talarczyk.

– Generalnie runda była udana, ale zespół chce więcej, jest głodny zwycięstw i myślę, że ciężką pracą oraz pokorą możemy osiągnąć nasz cel. Chciałbym, aby zespół był przygotowany na maksymalnym poziomie taktycznym, fizycznym, jak i mentalnym. Zimą zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby przygotować drużynę do rundy wiosennej. Jeśli chodzi o kadrę, nie spodziewam się wielkich zmian. Oczywiście zapraszam chętnych z roczników 2003-2005 do spróbowania swoich sił. Chciałbym podziękować za wsparcie prezesowi, zawodnikom, rodzinie oraz dziewczynie. Na koniec sezonu chcielibyśmy zwyciężyć, aby odwdzięczyć się wszystkim, którzy z nami są – podsumowuje trener juniorów Astry.

(LENA)

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You