Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Niefortunne wyprzedzanie

2019-11-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Niefortunne wyprzedzanie
Niefortunne wyprzedzanie

21 listopada wieczorem na drodze krajowej nr 15 w Bożacinie doszło do wypadku drogowego. Zderzyły się dwa samochody osobowe. W trakcie akcji służb ratowniczych ruch odbywał się wahadłowo.

 

Na miejsce zdarzenia wysłano średni pojazd gaśniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz lekki samochód ratownictwa technicznego z OSP Benice. Na skutek wypadku samochody wypadły poza obręb jezdni i znajdowały się w rowach po przeciwnych stronach drogi. Pojazdami łącznie podróżowały trzy osoby, które w momencie przybycia straży pożarnej znajdowały się pod opieką ratowników medycznych.

– Po przeprowadzeniu diagnostyki w karetce pogotowia kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o przetransportowaniu mężczyzny podróżującego pojazdem marki VW Passat do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie wymagali hospitalizacji. Strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych samochodach i zabezpieczyli wycieki płynów eksploatacyjnych sorbentem – informuje asp. Mateusz Dymarski z Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych policji z jezdni usunięto elementy karoserii oraz ziemię stwarzającą zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

– Kierujący samochodem marki BMW mieszkaniec Koźmina Wlkp. nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka pojazdem marki Volkswagen Passat, którym kierował mieszkaniec Jarocina. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Okazało się, że kierowca BMW nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, w związku z czym został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Za spowodowanie wypadku otrzymał drugi mandat, w tej samej kwocie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – mówi Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. dh Szymon Sikora (OSP Koźmin Wlkp.)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner