Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Niszczył, demolował, groził

2017-11-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Niszczył, demolował, groził
Niszczył, demolował, groził

Przed kilkoma dniami krotoszyńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 25-latka, który – będąc pod wpływem środków odurzających i substancji psychotropowych – uszkodził elewacje budynków i 8 rolet zewnętrznych, zniszczył znaki drogowe, drewnianym kijem zdemolował dwa pojazdy. Ponadto groził osobom postronnym.

 

– Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który, idąc promenadą w kierunku ulicy Witosa, niszczy znaki drogowe – mówi Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie. – Po drodze uszkodził również elewacje budynku i rolety zewnętrzne. Ponadto w trakcie swojego „spaceru” zdemolował dwa pojazdy, a w trzecim zniszczył lusterko. Skierowany na miejsce patrol szybko dostrzegł sprawcę. 25-latek został zatrzymany

Badanie mężczyzny wykazało, że był pod wpływem środków odurzających i substancji psychotropowych. Trafił więc do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Funkcjonariusze policji w tym czasie ustalali okoliczności zdarzenia i pokrzywdzonych, od których przyjęto zawiadomienia.

Prokurator postanowił postawić zatrzymanemu cztery zarzuty, popełnione w okresie pomiędzy 6 a 19 listopada. Dotyczyły one celowego przecięcia opony samochodu osobowego, zbiciu przedniej szyby w drugim pojeździe, uszkodzeniu elewacji i rolet okiennych w jednym z lokali gastronomicznych. Ponadto mężczyźnie zarzucono posiadanie substancji odurzającej – marihuany – w ilości ponad 1 grama.

Prokuratura postawiła mu także zarzut kierowania w dniu 6 listopada gróźb karalnych. Sprawca groził pokrzywdzonej obrażeniami ciała, jednocześnie oblewając ją płynem, który okazał się sokiem owocowym, przy czym agresor ostrzegł, iż następnym razem będzie to benzyna.

– Z uwagi na obawę utrudniania postępowania, a także prawdopodobieństwo, że podejrzany, pozostając na wolności, może popełnić kolejne przestępstwo przeciwko życiu, zdrowiu lub bezpieczeństwu powszechnemu, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. – Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym oraz argumentacją prokuratora zastosował wobec 25-latka tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy – dodaje. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...