Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Niszczył, demolował, groził

2017-11-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Niszczył, demolował, groził
Niszczył, demolował, groził

Przed kilkoma dniami krotoszyńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 25-latka, który – będąc pod wpływem środków odurzających i substancji psychotropowych – uszkodził elewacje budynków i 8 rolet zewnętrznych, zniszczył znaki drogowe, drewnianym kijem zdemolował dwa pojazdy. Ponadto groził osobom postronnym.

 

– Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który, idąc promenadą w kierunku ulicy Witosa, niszczy znaki drogowe – mówi Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie. – Po drodze uszkodził również elewacje budynku i rolety zewnętrzne. Ponadto w trakcie swojego „spaceru” zdemolował dwa pojazdy, a w trzecim zniszczył lusterko. Skierowany na miejsce patrol szybko dostrzegł sprawcę. 25-latek został zatrzymany

Badanie mężczyzny wykazało, że był pod wpływem środków odurzających i substancji psychotropowych. Trafił więc do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Funkcjonariusze policji w tym czasie ustalali okoliczności zdarzenia i pokrzywdzonych, od których przyjęto zawiadomienia.

Prokurator postanowił postawić zatrzymanemu cztery zarzuty, popełnione w okresie pomiędzy 6 a 19 listopada. Dotyczyły one celowego przecięcia opony samochodu osobowego, zbiciu przedniej szyby w drugim pojeździe, uszkodzeniu elewacji i rolet okiennych w jednym z lokali gastronomicznych. Ponadto mężczyźnie zarzucono posiadanie substancji odurzającej – marihuany – w ilości ponad 1 grama.

Prokuratura postawiła mu także zarzut kierowania w dniu 6 listopada gróźb karalnych. Sprawca groził pokrzywdzonej obrażeniami ciała, jednocześnie oblewając ją płynem, który okazał się sokiem owocowym, przy czym agresor ostrzegł, iż następnym razem będzie to benzyna.

– Z uwagi na obawę utrudniania postępowania, a także prawdopodobieństwo, że podejrzany, pozostając na wolności, może popełnić kolejne przestępstwo przeciwko życiu, zdrowiu lub bezpieczeństwu powszechnemu, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. – Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym oraz argumentacją prokuratora zastosował wobec 25-latka tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy – dodaje. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Gościniec
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...