Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
FACHOWIEC

Nowa sekcja w Akademii Talentów!

2021-02-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Nowa sekcja w Akademii...
Nowa sekcja w Akademii Talentów!
Zuziak tekst

UKS Akademia Talentów Krotoszyn, wespół z Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik, stworzyła sekcję lekkoatletyczną. Mogą w niej trenować dzieci w wieku 6-16 lat.

 

Nowa sekcja Akademii Talentów zaczyna stawiać pierwsze kroki. Obecnie trenuje w niej 24 zawodniczek i zawodników. Klub wykonuje testy sprawnościowe i obserwuje młodzież pod kątem predyspozycji. Na zajęcia mogą zapisywać się dzieci w wieku od 6 do 16 lat (roczniki 2006-2013). Uczestnicy trenują pod okiem Łukasza Wałęsiaka. Klub będzie umożliwiał młodym sportowcom starty w zawodach i mityngach lekkoatletycznych.

– Podczas zajęć trener zwraca szczególną uwagę na poprawę techniki biegu, motoryki i koordynacji. Na tę chwilę skupiamy się na biegach krótkich i średnich oraz na dyscyplinach technicznych, takich jak skok w dal czy skok wzwyż. Jeśli się jednak okaże, że mamy zdolnych skoczków, którzy wymagają dodatkowego specjalisty, klub zatrudni odpowiedniego trenera. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6. do 16. roku życia. Już wiosną ruszą „czwartki lekkoatletyczne”, a klub po przygotowaniu podopiecznych zaprezentuje się w pierwszych mityngach lekkoatletycznych – mówi Łukasz Rak z Akademii Talentów.

Wszyscy chętni mogą zgłaszać się do trenera Ł. Wałęsiaka (tel. 600 758 431) lub dzwoniąc na numer klubowy (606 736 748).

(LENA)

YouTube

Get Free
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Jarmużek
Oring
Pałac w Orli
Zuziak
Archiwum
Jumbonet
Lombard Smok
Maśniak