Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Nowoczesna spotkała się z mieszkańcami

2017-08-31
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Nowoczesna spotkała się z...
Nowoczesna spotkała się z mieszkańcami

W miniony wtorek na krotoszyńskim rynku dyżur pełnił poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Towarzyszyli mu przedstawiciele lokalnych struktur ugrupowania. Parlamentarzysta wysłuchał okolicznych mieszkańców, którzy podzielili się spostrzeżeniami i opiniami na temat spraw lokalnych czy polityki krajowej.

 

Dyżur poprzedziła konferencja prasowa z udziałem posła Adama Szłapki oraz przewodniczącego krotoszyńskiego koła Nowoczesnej, Wojciecha Barana-Kozłowskiego. – Na przygotowany dyżur przyjęliśmy formułę mobilnego biura poselskiego. Jest dobra pogoda i miła atmosfera do rozmów z mieszkańcami. Ludzie chętnie podchodzą porozmawiać. Mieliśmy już podobne spotkania w Kaliszu, Ostrowie, Kościanie, Kępnie – mówił poseł Szłapka.
Dyżury będą odbywać się cyklicznie. Zapytany o organizację spotkań tematycznych z mieszkańcami, parlamentarzysta odpowiedział, że pierwsze terminy będą ogłaszane w okresie jesiennym. – W listopadzie będziemy mieli wybory wewnątrz Nowoczesnej. Wydaje mi się, że jesień politycznie może być gorąca. Coraz częściej mieszkańcy poruszają tematy ogólnopolskie. To, co zdarzyło się w kwestii planowanej reformy sądownictwa, podnosi nasz optymizm. Ludzie masowo wyszli na ulice, wyrażając swój sprzeciw – stwierdził poseł Nowoczesnej.
Wojciech Baran-Kozłowski wysoko ocenił społeczność Krotoszyna, która w sposób oddolny masowo organizowała manifestacje w obronie polskich sądów. – Czekamy teraz, co się będzie działo w Warszawie, jakie to nowe ustawy zaserwuje nam Prawo i Sprawiedliwość – powiedział. – Czekamy również na odzew i interwencję społeczeństwa w przypadku kolejnych niekonstytucyjnych ustaw, zawłaszczających kolejne sfery życia publicznego.
Krotoszyńscy działacze wyjaśnili, że trwają konsultacje odnośnie spraw personalnych oraz ewentualnych koalicji w trakcie najbliższych wyborów samorządowych. – Koło krotoszyńskie działa tak prężnie, że będziemy mieli bardzo dobrych kandydatów na nadchodzące wybory- podsumował poseł Adam Szłapka.
MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Gościniec
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...