Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Nowoczesna spotkała się z mieszkańcami

2017-08-31
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Nowoczesna spotkała się z...
Nowoczesna spotkała się z mieszkańcami

W miniony wtorek na krotoszyńskim rynku dyżur pełnił poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Towarzyszyli mu przedstawiciele lokalnych struktur ugrupowania. Parlamentarzysta wysłuchał okolicznych mieszkańców, którzy podzielili się spostrzeżeniami i opiniami na temat spraw lokalnych czy polityki krajowej.

 

Dyżur poprzedziła konferencja prasowa z udziałem posła Adama Szłapki oraz przewodniczącego krotoszyńskiego koła Nowoczesnej, Wojciecha Barana-Kozłowskiego. – Na przygotowany dyżur przyjęliśmy formułę mobilnego biura poselskiego. Jest dobra pogoda i miła atmosfera do rozmów z mieszkańcami. Ludzie chętnie podchodzą porozmawiać. Mieliśmy już podobne spotkania w Kaliszu, Ostrowie, Kościanie, Kępnie – mówił poseł Szłapka.
Dyżury będą odbywać się cyklicznie. Zapytany o organizację spotkań tematycznych z mieszkańcami, parlamentarzysta odpowiedział, że pierwsze terminy będą ogłaszane w okresie jesiennym. – W listopadzie będziemy mieli wybory wewnątrz Nowoczesnej. Wydaje mi się, że jesień politycznie może być gorąca. Coraz częściej mieszkańcy poruszają tematy ogólnopolskie. To, co zdarzyło się w kwestii planowanej reformy sądownictwa, podnosi nasz optymizm. Ludzie masowo wyszli na ulice, wyrażając swój sprzeciw – stwierdził poseł Nowoczesnej.
Wojciech Baran-Kozłowski wysoko ocenił społeczność Krotoszyna, która w sposób oddolny masowo organizowała manifestacje w obronie polskich sądów. – Czekamy teraz, co się będzie działo w Warszawie, jakie to nowe ustawy zaserwuje nam Prawo i Sprawiedliwość – powiedział. – Czekamy również na odzew i interwencję społeczeństwa w przypadku kolejnych niekonstytucyjnych ustaw, zawłaszczających kolejne sfery życia publicznego.
Krotoszyńscy działacze wyjaśnili, że trwają konsultacje odnośnie spraw personalnych oraz ewentualnych koalicji w trakcie najbliższych wyborów samorządowych. – Koło krotoszyńskie działa tak prężnie, że będziemy mieli bardzo dobrych kandydatów na nadchodzące wybory- podsumował poseł Adam Szłapka.
MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...