Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Nowoczesne boisko ze środków unijnych

2017-10-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Nowoczesne boisko ze środków...
Nowoczesne boisko ze środków unijnych

Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. F. Libelta w Krotoszynie powstanie nowoczesne boisko. W 85 procentach inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych.

 

6 października marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak podpisał z beneficjentami umowy o dofinansowanie z WRPO 2014+ projektów realizowanych w ramach Poddziałania 9.3.3 pn. „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej”. Wśród nich jest projekt powiatu krotoszyńskiego. Dzięki temu przy ZSP nr 2 powstanie nowoczesne, ogólnodostępne boisko (wraz z siłownią), zaprojektowane z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Zarząd naszego powiatu reprezentowali starosta Stanisław Szczotka oraz Wiesław Popiołek. Całkowity koszt projektu to 1 357 925,63 zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 85 procent wartości zadania, czyli 1 154 236,78 zł.

Plan przebudowy boiska jest zintegrowany z projektem o nazwie „Moje kompetencje – moja przyszłość”, który obejmie aż typów szkół prowadzonych przez powiat, w tym trzy placówki kształcenia specjalnego. Dzięki programowi w szkołach prowadzone będą zajęcia dodatkowe z wielu przedmiotów. W Dwójce będą to m.in. integracyjne zajęcia sportowe na nowym obiekcie. Powstanie też osiem nowych pracowni przedmiotowych.

(NOVUS)

FOT. powiat-krotoszyn.pl

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Serafiniak
Leaderschool
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...