Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Nowoczesny rentgen dla pacjentów

2018-06-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Nowoczesny rentgen dla pacjentów
Nowoczesny rentgen dla pacjentów

W minioną sobotę w szpitalu powiatowym w Krotoszynie doszło do uroczystego otwarcia wyremontowanej pracowni RTG z nowym sprzętem. W spotkaniu, prócz dyrekcji placówki, udział wzięli samorządowcy z powiatu i przedstawiciele firmy MAHLE.

 

Aparat RTG typu Telekomando jest bardzo nowoczesnym urządzeniem, które zastąpiło dotychczasowe – analogowe, wyeksploatowane na skutek 12 lat pracy. Jak dotąd szpitalna pracownia RTG wykonywała ok. 13 tys. badań rocznie, zarówno pacjentom przebywającym w szpitalu, jak i wykonującym zdjęcia ambulatoryjnie. Jedno badanie polegało na zrobieniu średnio od 2 do 4 zdjęć.

Cyfrowy aparat RTG typu Telekomando ma rozwiązania, które umożliwiają wykonywanie zaawansowanej diagnostyki radiologicznej. Dotyczy to zarówno zdjęć w zakresie radiologii ogólnej dla każdej części ciała, jak i badań z użyciem kontrastu. Aparat archiwizuje w formacie cyfrowym wyniki badań. W porównaniu z poprzednim urządzeniem zdjęcia wykonywane są w dokładniejszej technologii cyfrowej. Skrócił się czas ich wykonywania, nie używa się już płyt radiologicznych. Zmniejszyła się też emitowana podczas badania dawka promieniowania jonizującego.

Mobilny stół rentgenowski pozwala na wykonywanie zdjęć pod odpowiednimi kątami, bez konieczności przemieszczania pacjenta. Ma to szczególne znaczenie w przypadkach osób w ciężkim stanie lub u ofiar wypadków. Całkowity koszt zakupu sprzętu wyniósł 969 840 zł. Partycypowały w tym wszystkie samorządy naszego powiatu, SP ZOZ oraz firma MAHLE POLSKA.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...