Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Nowy rok szkolny – czas zmian

2017-09-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Nowy rok szkolny –...
Nowy rok szkolny – czas zmian

4 września w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie oficjalnie zainaugurowano rok szkolny 2017/2018 r. Na uroczystość przybyli m.in. radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Julian Jokś, radni Rady Miejskiej w Krotoszynie z przewodniczącą Zofią Jamką na czele, burmistrz Franciszek Marszałek, starosta Stanisław Szczotka, przedstawiciele służb mundurowych, stowarzyszeń i jednostek organizacyjnych miasta i gminy Krotoszyn.

 

Nowy rok szkolny rozpoczęto Mszą świętą w Kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w intencji krotoszyńskiej oświaty i w 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Na początku uroczystości w szkolnej auli głos zabrała dyrektor Renata Patalas, która powitała wszystkich przybyłych. – W sposób szczególny witamy również uczniów klas I, IV, VII oraz ich rodziców – mówiła. – Wszyscy chcemy, żeby nasze dzieci czuły się w naszej szkole jak najlepiej. Jak powiedział Jan Paweł II, „w rodzinie i szkole nie może zabraknąć wychowania w szacunku dla życia, dobra i piękna, troska o dziecko jest pierwszym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.

Burmistrz Franciszek Marszałek w swoim wystąpieniu nawiązał do 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. – Ten największy konflikt zbrojny do dzisiejszego dnia przywołuje przykre obrazy z historii naszego kraju. Tradycyjnie zbiega się z inauguracją nowego roku szkolnego – oznajmił F. Marszałek. Podziękował jednocześnie obecnym w auli przedstawicielom środowisk kombatanckich, którzy przypominają o ciężkiej historii naszego kraju.

Włodarz Krotoszyna podkreślił, że ten rok szkolny jest czasem wielkich zmian i wprowadzenia nowej reformy oświaty. – Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna – stwierdził. – Za nami miesiące ciężkiej pracy nad reformą, która od całego środowiska oświatowego wymagała dużego zaangażowania. Była potrzeba podejmowania wielu, często trudnych i nie do końca przekonujących decyzji.

W związku z wygaszaniem gimnazjów burmistrz złożył serdecznie podziękowania wszystkim dyrektorom – za ich ciężką pracę i zaangażowanie w nauczanie młodzieży. Do życzeń przyłączyli się również Julian Jokś i Stanisław Szczotka.

W części artystycznej wystąpili uczniowie i absolwenci w programie słowno-muzycznym, odwołującym się do czasów II wojny światowej i okupacji niemieckiej. Przypomnieli niezwykłą waleczność i odwagę żołnierzy poprzez słowa przysięgi Armii Krajowej i piosenek patriotycznych.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...