Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Nowy sezon czas zacząć!

2018-08-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Nowy sezon czas zacząć!
Nowy sezon czas zacząć!

Miłośnicy lokalnego futbolu już od najbliższego weekendu będą mogli śledzić nowe rozgrywki – Wielkopolskiej Ligi Międzyokręgowej. Rywalizować w niej będą trzy drużyny z naszego powiatu – Astra Krotoszyn, Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski oraz Piast Kobylin.

 

W okresie przygotowawczym najmniej zmian było w Koźminie Wielkopolskim. Zespół trenera Dariusza Maciejewskiego opuścił Łukasz Bastrzyk, który zdecydował się przejść do Piasta Kobylin. A nowym trenerem ekipy z Kobylina został Paweł Janas. Ponadto Piasta opuścili Jakub Pospiech, Marcin Kurzawa oraz Marcin Porzucek – od nowego sezonu reprezentować będą Krobiankę Krobia. W Astrze nowy trener, Krzysztof Wewiór, ma do dyspozycji doświadczonego Dariusza Reyera. Największą bolączką teamu z Krotoszyna jest brak nominalnego napastnika, który finalizowałby akcje mocnej linii środkowej.

Biały Orzeł rozegrał cztery mecze kontrolne – z Gromem Golina (4:4), Wisłą Borek Wielkopolski (2:2), Lwem Pogorzela (2:0) oraz Czarnymi Dobrzyca (1:2). Piast zmierzył się z Koroną Piaski (0:2), KS Opatówek (0:3), Spartą Miejska Górka (2:2) i Jarotą Jarocin (0:2). Z kolei krotoszynianie wygrali z Baryczą Janków Przygodzki (5:0) oraz przegrali z Krobianką Krobia (0:2) i GKS-em Żerków (0:1).

Od sezonu 2018/19 wchodzi w życie reforma rozgrywek, wskutek której w Wielkopolsce funkcjonować będzie tylko jedna grupa czwartej ligi oraz powstaną nowe ligi międzyokręgowe. Zgodnie z założeniami IV liga składa się z 20 zespołów. Nowością są trzy ligi międzyokręgowe – grupa I obejmować będzie drużyny z okręgu pilskiego i wschodniej części strefy poznańskiej, grupa II to teamy z okręgu leszczyńskiego i zachodniej części strefy poznańskiej, a grupa III łączy okręgi kaliski i koniński.

IV liga sezon zainaugurowała w pierwszy weekend sierpnia. Z kolei zespoły z powiatu krotoszyńskiego rozpoczną rozgrywki w najbliższy weekend. Astra Krotoszyn zmierzy się w sobotę (godz. 17.00) na wyjeździe z Wilkami Wilczyn. Biały Orzeł zagra na własnym boisku z SKP Słupca (godz. 16.00). O tej samej porze w Kobylinie miejscowy Piast podejmować będzie Polonusa Kazimierz Biskupi.

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner