Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Obwodnice dla Krotoszyna, Zdun i Koźmina!

2020-02-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Obwodnice dla Krotoszyna, Zdun...
Obwodnice dla Krotoszyna, Zdun i Koźmina!

Ministerstwo Infrastruktury opracowało Program budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Wśród zaplanowanych inwestycji znalazły się obwodnice Koźmina Wlkp. oraz Krotoszyna – Zdun – Cieszkowa.

 

W ramach rządowego programu powstanie sto obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Koszt realizacji oszacowano na blisko 28 mld zł. Budowa obwodnic będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego, prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

– Tym samym zostały spełnione obietnice złożone na konferencji prasowej, która odbyła się 26 marca minionego roku w Krotoszynie. Udała się rzecz, której nie dawało się ruszyć przez 25 lat – skomentowała Sławomira Kalak, radna Krotoszyna z ramienia PiS.

Na wspomnianej konferencji Andżelika Możdżanowska, ówczesna sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, obecnie eurodeputowana z naszego regionu, mówiła o przygotowaniach do realizacji siedmiu zadań inwestycyjnych, związanych z opracowaniem dokumentacji projektowej obwodnic na terenie południowej Wielkopolski. Na tej liście znajdowały się obwodnice Koźmina Wlkp., Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa oraz Kobylina. A. Możdżanowska zapowiadała wówczas, iż dopilnuje realizacji tych planów.

W rządowym programie nie znalazła się tylko obwodnica Kobylina. Jeśli chodzi o Koźmin Wlkp., to koszt budowy obwodnicy szacuje się na ok. 93 mln zł, a realizację tej inwestycji zaplanowano na lata 2024-2026. W przypadku obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa resort, ze względu na to, że nie były prowadzone prace przygotowawcze, nie oszacował jeszcze kosztów przedsięwzięcia i nie podał terminu realizacji.

(ANKA)

GRAFIKA: Ministerstwo Infrastruktury

YouTube

Phone Spa
W starym stylu
Zuziak
Pod Szyszkami
Jarmużek
Banaszak
Mazi Owczarz
M-Partner
Lesniczowka
BGP
TOR
nest
gierko
Ideal Okna
energy sped
APR
Kostka
Jumbonet
KUK
Robstal
Słoneczna
Eltom-bud
Transmed24