Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Octagon liderem drugiej ligi

2017-09-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Octagon liderem drugiej ligi
Octagon liderem drugiej ligi

Trzy kolejki ligowe rozegrały drużyny, które rywalizują w rozgrywkach II ligi krotoszyńskiej Playareny. Na czele stawki znajduje się Octagon, który ma dwa punkty przewagi nad zespołem Pato Błonie.

 

Od tego sezonu w drugiej lidze, wzorem wyższej klasy, wprowadzono sędziów. Ich obecność wpłynęła pozytywnie na zawodników i przyczyniła się do wzrostu poziomu rywalizacji. Mecze sędziują Andrzej Szewczyk oraz Kazimierz Reyer. W tej klasie rozgrywek obowiązuje także przepis o zakazie wślizgów, z wyłączeniem tzw. obronnych, czyli w sytuacjach, gdy piłka zmierza poza linię autową bądź do bramki.

Obecnie pierwsze miejsce zajmuje Octagon, który wygrał wszystkie mecze – z Canoldem (10:6), Dynamem Smoszew (8:3) i Don’t Cry (1:0). Na drugiej pozycji, z siedmioma punktami, plasuje się zespół Pato Błonie, która poza dwoma zwycięstwami zanotował remis z Palarnią Squad (6:6).

Faworytami do awansu są Dynamo, Octagon i Pato Błonie. Jak dotąd spotkania są raczej wyrównane i niewiele jest wygranych różnicą wielu goli. Wystarczy przywołać choćby konfrontacje Dynama z Canoldem (8:6) czy Pato Błonie z Don’t Cry (3:2).

W klasyfikacji strzelców prowadzi Hubert Czajka (Canold), który już dziewięć razy trafiał do siatki rywali. Siedem razy bramkarzy pokonywał Artur Pluta (Dynamo Smoszew).

W miniony weekend rozpoczął się też pierwszy etap rozgrywek Pucharu Krotoszyna. Rozegrane zostały cztery spotkania eliminacyjne. Awans do kolejnej rundy wywalczyły Octagon (7:2 z Dont’ Cry), Young Boys (5:3 z Dream Teamem CF), Hornets (8:3 z Brodziak Teamem) oraz Igloo (11:4 z Palarnią Squad). Warto odnotować, że drużyna Igloo po pojedynku pucharowym rozegrała zaległy mecz ligowy, w którym również odniosła zwycięstwo, pokonując po zaciętej walce osłabione kadrowo Żubry (3:2).

(GRZELO)

FOT. Dominik Góral

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...