Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Octagon liderem drugiej ligi

2017-09-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Octagon liderem drugiej ligi
Octagon liderem drugiej ligi

Trzy kolejki ligowe rozegrały drużyny, które rywalizują w rozgrywkach II ligi krotoszyńskiej Playareny. Na czele stawki znajduje się Octagon, który ma dwa punkty przewagi nad zespołem Pato Błonie.

 

Od tego sezonu w drugiej lidze, wzorem wyższej klasy, wprowadzono sędziów. Ich obecność wpłynęła pozytywnie na zawodników i przyczyniła się do wzrostu poziomu rywalizacji. Mecze sędziują Andrzej Szewczyk oraz Kazimierz Reyer. W tej klasie rozgrywek obowiązuje także przepis o zakazie wślizgów, z wyłączeniem tzw. obronnych, czyli w sytuacjach, gdy piłka zmierza poza linię autową bądź do bramki.

Obecnie pierwsze miejsce zajmuje Octagon, który wygrał wszystkie mecze – z Canoldem (10:6), Dynamem Smoszew (8:3) i Don’t Cry (1:0). Na drugiej pozycji, z siedmioma punktami, plasuje się zespół Pato Błonie, która poza dwoma zwycięstwami zanotował remis z Palarnią Squad (6:6).

Faworytami do awansu są Dynamo, Octagon i Pato Błonie. Jak dotąd spotkania są raczej wyrównane i niewiele jest wygranych różnicą wielu goli. Wystarczy przywołać choćby konfrontacje Dynama z Canoldem (8:6) czy Pato Błonie z Don’t Cry (3:2).

W klasyfikacji strzelców prowadzi Hubert Czajka (Canold), który już dziewięć razy trafiał do siatki rywali. Siedem razy bramkarzy pokonywał Artur Pluta (Dynamo Smoszew).

W miniony weekend rozpoczął się też pierwszy etap rozgrywek Pucharu Krotoszyna. Rozegrane zostały cztery spotkania eliminacyjne. Awans do kolejnej rundy wywalczyły Octagon (7:2 z Dont’ Cry), Young Boys (5:3 z Dream Teamem CF), Hornets (8:3 z Brodziak Teamem) oraz Igloo (11:4 z Palarnią Squad). Warto odnotować, że drużyna Igloo po pojedynku pucharowym rozegrała zaległy mecz ligowy, w którym również odniosła zwycięstwo, pokonując po zaciętej walce osłabione kadrowo Żubry (3:2).

(GRZELO)

FOT. Dominik Góral

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...