Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Archiwum

Od Smyka do Olimpijczyka

2022-06-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Od Smyka do Olimpijczyka
Od Smyka do Olimpijczyka
Laguna buty

W dniach 14 i 15 czerwca na terenie boiska przy kąpielisku Karłów odbyła się druga edycja mini igrzysk siatkarskich „Od Smyka do Olimpijczyka”. Impreza została zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe w Miliczu, we współpracy z Milicką Falą – krytą pływalnią Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz zawodnikami MUKS Ziemia Milicka.

 

Zawody wzorem igrzysk rozpoczęły się od wniesienia ognia i rozpalenia znicza olimpijskiego. Następnie znakomity występ taneczny zaprezentowały małe cheerleaderki z Przedszkola Samorządowego w Miliczu.

Przedszkolaki z wszystkich grup (Rybki, Zuchy, Krasnale, Żabki, Pszczółki, Delfinki, Zajączki, Tygryski) rywalizowały w czterech konkurencjach siatkarskich i sprawnościowych. Musiały pokonać tor przeszkód czy umieścić piłkę w koszu za pomocą trenażera. Po zmaganiach sportowych dzieci mogły się wyszaleć na dmuchańcach, obejrzeć wóz strażacki i posilić się pyszną kiełbaską z grilla, przygotowaną przez pracowników przedszkola. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani medalami za udział w zawodach.

– Impreza trwała w sumie dwa dni i jest to już druga edycja. Pomysł narodził się już w zeszłym roku. Chcieliśmy pokazać dzieciom, że każdy, nawet z tak małej miejscowości, może stać się mistrzem olimpijskim. Patronował tej inicjatywie Damian Wojtaszek – mistrz świata w siatkówce. Naszym zadaniem jest promowanie zdrowego trybu życia i zdrowej konkurencji. W tegorocznej edycji pierwszy dzień był poświęcony dla 5,6-latków, a drugi – 3,4-latków. Oprócz samych zawodów przygotowaliśmy też inne atrakcje. Strażacy stworzyli świetny pokaz kurtyny wodnej dla dzieci – podsumowała Dorota Biernat, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Miliczu.

(FENIX)

 

FOT.  gosiaherlFOTO

YouTube

BGP
Archiwum
BHP RABENDA
JARANET b
Jarmużek
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
IMPULS ZDUNY
MATYLA
TK DACHY
EDI
JARANET A