Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Ogień zagrażał dwóm posesjom

2019-07-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Ogień zagrażał dwóm posesjom
Ogień zagrażał dwóm posesjom

W środę, 3 lipca, wybuchł pożar na jednym z pól w Gorzupi. Około godz. 16.40 do straży pożarnej wpłynęło pierwsze zgłoszenie o kłębach dymu, widocznych na skraju tej miejscowości. Zagrożone ogniem były dwie posesje.

 

Dość wysoka temperatura i silny wiatr sprzyjały rozpowszechnianiu się pożaru w kierunku pobliskich budynków. Na akcję zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz z OSP w Krotoszynie, Biadkach, Roszkach, Orpiszewie, Chwaliszewie, Jasnym Polu, Zdunach i Koźminie Wlkp.

Jak się okazało, na znacznej powierzchni paliło się zboże na pniu, ściernisko i słoma. Widoczność była ograniczona poprzez duże zadymienie. Ponadto otrzymano informację o jednej poszkodowanej osobie, która zgłosiła objawy charakterystyczne dla zatrucia gazami pożarowymi. Poszkodowaną kobietę przewieziono do szpitala.

Zaopatrzenie wodne opierało się na pobliskiej sieci hydrantowej oraz stawie przy jednej z posesji. Ogień strawił około dziewięciu hektarów pola. Gorzupscy gospodarze oraz miejscowy sołtys, który pomógł w organizacji sprzętu rolniczego, a także rolnicy z Jasnego Pola odegrali dużą rolę w akcji gaśniczej. Wykonali bowiem pasy ochronne, które miały chronić sąsiednie uprawy. Zabezpieczyli również krawędzie pogorzeliska po zakończonej akcji. W działania zaangażowano także przedstawicieli policji oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego, którzy dostarczyli na miejsce wodę pitną oraz maseczki przeciwpyłowe.

(LENA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner