Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Ogień zagrażał dwóm posesjom

2019-07-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Ogień zagrażał dwóm posesjom
Ogień zagrażał dwóm posesjom

W środę, 3 lipca, wybuchł pożar na jednym z pól w Gorzupi. Około godz. 16.40 do straży pożarnej wpłynęło pierwsze zgłoszenie o kłębach dymu, widocznych na skraju tej miejscowości. Zagrożone ogniem były dwie posesje.

 

Dość wysoka temperatura i silny wiatr sprzyjały rozpowszechnianiu się pożaru w kierunku pobliskich budynków. Na akcję zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz z OSP w Krotoszynie, Biadkach, Roszkach, Orpiszewie, Chwaliszewie, Jasnym Polu, Zdunach i Koźminie Wlkp.

Jak się okazało, na znacznej powierzchni paliło się zboże na pniu, ściernisko i słoma. Widoczność była ograniczona poprzez duże zadymienie. Ponadto otrzymano informację o jednej poszkodowanej osobie, która zgłosiła objawy charakterystyczne dla zatrucia gazami pożarowymi. Poszkodowaną kobietę przewieziono do szpitala.

Zaopatrzenie wodne opierało się na pobliskiej sieci hydrantowej oraz stawie przy jednej z posesji. Ogień strawił około dziewięciu hektarów pola. Gorzupscy gospodarze oraz miejscowy sołtys, który pomógł w organizacji sprzętu rolniczego, a także rolnicy z Jasnego Pola odegrali dużą rolę w akcji gaśniczej. Wykonali bowiem pasy ochronne, które miały chronić sąsiednie uprawy. Zabezpieczyli również krawędzie pogorzeliska po zakończonej akcji. W działania zaangażowano także przedstawicieli policji oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego, którzy dostarczyli na miejsce wodę pitną oraz maseczki przeciwpyłowe.

(LENA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner