Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Olgrzymek pokonał lidera

2017-11-26
[flexy_breadcrumb]
Olgrzymek pokonał lidera

Powracający po dłuższej przerwie do rozgrywek darta Sławomir Olgrzymek zdaje się być czarnym koniem superligi. W czwartej kolejce pokonał 5:2 Jacka Cieślaka, lidera i triumfatora poprzednich rozgrywek.

 

Przypomnijmy, że Sławomir Olgrzymek ma na koncie mnóstwo osiągnięć. W przeszłości wielokrotnie pokonywał utytułowanych rywali. Po latach zdecydował się wrócić do tej dyscypliny i pokazuje, że nie zapomniał, jak się rzuca. Jak na razie zanotował pięć zwycięstw, jeden remis oraz dwie porażki. Szczególnie ważne było zwycięstwo nad Jackiem Cieślakiem, który w ostatnim czasie wiedzie prym w Krotoszynie. S. Olgrzymek w czwartej kolejce ograł także Krzysztofa Banaszaka (5:1), dla którego był to ostatni mecz, gdyż z powodów osobistych zrezygnował z rozgrywek.

J. Cieślak utrzymał pozycję lidera, gdyż wygrał z Danielem Borskim (5:3). Ale już tylko jeden punkt tracą do niego Sebastian Szostak, Karol Pietrzak i Mateusz Wojtaszek. Pierwszy z nich ograł Grzegorza Nowaka (5:0) i Przemysława Sawickiego (5:1). K. Pietrzak z kolei pokonał Łukasza Kolanowskiego (5:1) i zremisował z Przemysławem Pawlickim (4:4). M. Wojtaszek odprawił z kwitkiem Ewę Pawlicką (5:1) i Adriana Jasińskiego (5:1). W ścisłej czołówce jest także P. Pawlicki, który prócz remisu zanotował wygraną z Martą Pawlicką (5:0). Z innych rezultatów warto odnotować zwycięstwa M. Pawlickiej nad G. Nowakiem (5:3) czy A. Jasińskiego nad Iloną Kuznowicz (5:1).

Jak dotąd najwięcej razy maksymalną liczbę oczek (180 pkt.) rzucili P. Pawlicki (pięciokrotnie) i Marcin Wojtkowiak (dwukrotnie). Z kolei maksymalną ilością punktów na „dziewiętnastkach” mogą pochwalić się Łukasz Kolanowski i Marcin Wojtkowiak. Najszybciej lega 15. lotką zakończył P. Pawlicki, natomiast najwyższe zakończenie partii ma na koncie K. Pietrzak (136 pkt.).

(GRZELO)

Archiwum
Impuls
Leaderschool
Fachstol baner
BETA
Brykczyński
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...