2. /
  4. /
  5. Orły tym razem bez...
Dobry Dietetyk

W trzeciej kolejce klasy okręgowej Biały Orzeł Koźmin Wlkp. zmierzył się na wyjeździe z Victorią Skarszew. Po dwóch wygranych w poprzednich meczach tym razem nasi piłkarze zeszli z boiska bez punktów, przegrywając 0:2.

Spotkanie od śmiałych ataków rozpoczęli koźminianie. Szybko wypracowali sobie dwie dogodne sytuacje, lecz w jednej brakowało adresata podania, a druga zakończyła się strzałem obok bramki. Z kolei w 10. minucie meczu Mikołaj Szulc nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem miejscowych, strzelając niecelnie.

Z biegiem czasu inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Piłkarze ze Skarszewa groźnie atakowali, ale oni również byli nieskuteczni – albo uderzali niecelnie, albo dobrze w bramce Białego Orła spisywał się Mateusz Wronecki.

W 40. minucie koźmiński bramkarz jednak skapitulował. Po zagraniu za linię obrony piłkę przejął Stayko Stoychev i otworzył wynik meczu.
Gol do szatni uskrzydlił miejscowych, gdyż druga połowa toczyła się zdecydowanie pod ich dyktando. Często dochodzili pod pole karne gości, ale brakowało wykończenia akcji. Koźminianie natomiast starali się kontratakować, lecz niewiele z tego wynikało. W 80. minucie skarszewianie pozbawili rywali złudzeń, podwyższając na 2:0. Po podaniu Jakuba Jóźwiaka do siatki trafił Joshua Kayode Balogun.
– Pod względem motorycznym był to bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu. Zabrakło zaciętości na boisku oraz rozegrania i finalizacji. Wpłynęło to niekorzystnie na jakość gry, jak i tworzonych przez zespół sytuacji. Poprzednie pojedynki pokazały, że ta drużyna ma charakter. W tym spotkaniu kilka cech zostało jednak „w domu”. Przed nami kolejne mecze, które być może wyprowadzą nas znów na zwycięską ścieżkę. Żeby tak się jednak stało, każdy z nas musi w to włożyć mnóstwo starań – skomentował Adam Zieliński, trener Białego Orła.

Victoria Skarszew – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 2:0 (1:0)

BRAMKI: 1:0 – Stayko Stoychev (40′), 2:0 – Joshua Kayode Balogun (80′)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki – Konopka (75′ Bierla), Kaczmarek, Maciejewski, Roszczak, Lis (70′ Zieliński), Ratajczyk (60′ Miedziński), Olesków (80′ Kubot), Borowczyk, Hajdasz (50′ Skowroński), Szulc