2. /
  4. /
  5. Orły wypunktowane przez Astrę
Vidia film tekst

W derbowym pojedynku Astra Krotoszyn okazała się lepsza od Białego Orła Koźmin Wielkopolski. Podopieczni trenera Krzysztofa Wewióra wygrali na terenie rywala 3:0. Drużynę gospodarzy po raz pierwszy prowadził Adam Zieliński.

W 24. minucie gry sędzia podyktował rzut karny dla Astry za zagranie piłki ręką przez jednego z koźmińskich zawodników. Warto dodać, że po meczu nawet z obozu gości dochodziły głosy, że była to dość kontrowersyjna decyzja. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Karol Krystek i bez problemu pokonał Patryka Szulca. Przed przerwą przyjezdni mogli prowadzić różnicą dwóch goli, lecz sytuacji sam na sam z bramkarzem Orłów nie wykorzystał były gracz… koźmińskiego zespołu, Krzysztof Ratyński.

Co się nie udało w pierwszej odsłonie, krotoszynianie uczynili po zmianie stron. W 67. minucie indywidualną akcją popisał się Maksym Ishchuck. Ukraiński pomocnik minął trzech rywali, a będąc już w polu karnym, posłał piłkę do siatki.

Trzy minuty później było już po meczu. Astra dobiła miejscowych, strzelając trzeciego gola. Ni to dośrodkowanie, ni to strzał wykonał Szymon Polowczyk, a po piąstkowaniu koźmińskiego golkipera futbolówka nabrała takiej rotacji, że wpadła do bramki.

Podopieczni debiutującego na ławce w roli trenera Adama Zielińskiego mieli jedną świetną sytuację, lecz po zagraniu wzdłuż bramki jeden z zawodników Białego Orła minął się z piłką o milimetry.

Po 19 kolejkach Astra plasuje się na ósmym miejscu w tabeli – z 28 punktami na koncie. Z kolei Orly zajmują przedostatnią pozycję, tracąc do bezpiecznej lokaty sześć oczek.

Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski – Astra Krotoszyn 0:3 (0:1)

BRAMKI: 0:1 – Karol Krystek (24’ karny), 0:2 – Maksym Ishchuk (67’), 0:3 – Szymon Polowczyk (70’ wolny)

BIAŁY ORZEŁ: P. Szulc – Lis, Kaczmarek, Maciejewski, Bierła – Ratajczyk (69’ Dyndas), Oleśków, Kuszaj (69’ Leoniak), Miedziński (46’ Wosiek) – Kaźmierczak (80’ Jagodziński), Kamiński

ASTRA: Wojtkowiak – Olejnik, Krystek, D. Reyer, Polowczyk – Ratyński (78’ Adamski), Budziak, Mizerny (20’ Ishchuck), Juszczak – Gmerek (85’ P. Reyer), Powalisz (62’ Piwowar)