Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Orszaki Trzech Króli w powiecie

2019-01-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Orszaki Trzech Króli w...
Orszaki Trzech Króli w powiecie

6 stycznia w Lutogniewie po raz piąty, w Sulmierzycach po raz czwarty, a w Krotoszynie po raz pierwszy zorganizowano orszaki Trzech Króli. Tradycja ta już rozpowszechniła się w wielu miastach i wsiach na terenie całego kraju.

 

 

LUTOGNIEW. Uroczystości rozpoczęły się poranną Mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Potem przy świątyni sformowano orszak, a każdy z uczestników otrzymał symboliczną papierową koronę i śpiewnik z kolędami. W orszaku oczywiście nie mogło zabraknąć trzech Króli – Kaspra, Melchiora i Baltazara, a także postaci Maryi Panny i Józefa wraz z Dzieciątkiem Jezus. Dzieci przebrane były za aniołki, diabły i pastuszków. Ponadto w orszaku znalazły się wielkie anioły na szczudłach oraz diabły na motorach. Orszak przemaszerował ulicami Lutogniewa, śpiewając kolędy. Obok szopki, umiejscowionej przy grzybku, miała miejsce krótka inscenizacja wręczenia przez trzech Króli darów dla Dzieciątka – złota, mirry i kadzidła.

KROTOSZYN. W mieście zorganizowano dwa orszaki, które wyruszyły z kościołów – pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła oraz pw. Św. Jana Chrzciciela – na krotoszyński rynek. Tam tradycyjnie trzej Królowie złożyli dary w postaci złota, mirry i kadzidła. Następnie wspólne z zespołem Tacy Nie Inni śpiewano kolędy.

SULMIERZYCE. Orszak przeszedł ulicami miasta, zatrzymując się na rynku, gdzie odbyły się Tańce Lednickie. Potem wszyscy przemaszerowali do Sulmierzyckiego Ośrodka Kultury, gdzie miejscowe przedszkolaki z grupy Tygryski zainscenizowały bożonarodzeniowe jasełka. Ogłoszono także wyniki konkursu na najpiękniejszą gwiazdę betlejemską.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla