2. /
  4. /
  5. Osaka szczęśliwa dla Polaków
AGRO INTEGRACJA

Z dorobkiem dziesięciu medali wróciła reprezentacja Polski z Mistrzostw Świata Seniorów i Juniorów w Sumo, które odbyły się w japońskiej Osace. Na podium stawali także zawodnicy z naszego powiatu.

Polacy w Japonii wywalczyli osiem krążków indywidualnie i dwa drużynowo. W gronie seniorek, w kategorii 65 kg, na trzecim stopniu podium stanęła Aleksandra Rozum (Towarzystwo Atletyczne Rozum Krotoszyn). Ponadto w seniorskiej rywalizacji medale zdobyli Magdalena Skrajnowska (Oni Lublin, złoto w kat. 73 kg) oraz Michał Luto (Niedźwiadek Warszawa, brąz w kat. 100 kg).

W kat. open juniorów drugie miejsce zajął Kacper Mikołajczyk (TA Rozum), a w open juniorek trzecia była jego koleżanka klubowa – Zuzanna Krystek. Na podium stawali także Adam Gardzioła (Agros Zamość, srebro w kat. 100 kg), Hubert Niemczyk (Marysin Wawerski, brąz w kat. +100 kg) i Patrycja Dyszkiewicz (Spartakus Pyrzyce, brąz w kat. 60 kg).

Ponadto drugą lokatę zajął team juniorek w składzie: Zuzanna Krystek, Monika Sowa (UKS Samson Kobylin), Wiktoria Staszak (Spartakus Pyrzyce) i Patrycja Dyszkiewicz. Z kolei drużyna juniorów – w składzie: Kacper Mikołajczyk, Hubert Niemczyk, Adam Gardzioła – uplasowała się na trzeciej pozycji.

Przypomnijmy, że w przyszłym roku Mistrzostwa Świata Seniorów i Juniorów w Sumo odbędą się w Krotoszynie (5-6 września).