Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Osiem lat minęło jak jeden dzień!

2018-11-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Osiem lat minęło jak...
Osiem lat minęło jak jeden dzień!

10 października 2010 roku na zajęcia przybyli pierwsi zawodnicy trenujący w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa. Rozpoczynając swoją przygodę z piłką nożną, stali się członkami wielkiej futbolowej rodziny, założonej przez legendę Lecha Poznań – Piotra Reissa. Dzisiaj ta grupa liczy już ponad dziewięć tysięcy najmłodszych adeptów futbolu, którzy trenują na terenie całego kraju!

 

Obecnie APR to 9100 zawodników, blisko 126 lokalizacji, 600 drużyn oraz 455 trenerów. Te liczby pokazują, jak niesamowicie przez osiem lat rozwinęła się ta szkółka piłkarska.

Piotr Reiss, żegnając się z boiskiem, chciał znaleźć nowy sposób na siebie, ale i na szerzenie aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Wszystko rozpoczęło się od obozów piłkarskich, które z czasem przerodziły się w zajęcia piłkarskie w danych lokalizacjach. Jedną z nich, tę w Krotoszynie, założył Daniel Borski.

– Jestem w klubie właściwie od samego początku działalności w Krotoszynie. Rozpoczynałem jako asystent trenera Macieja Parczyńskiego. Następnie dostałem swoją grupę treningową. Obecnie prowadzę treningi, ale jestem także koordynatorem lokalizacji – mówi Grzegorz Nowak. – Przez te lata miałem okazję poznać wielu wspaniałych zawodników, trenerów oraz rodziców, którzy pomagali w różnych aspektach funkcjonowania lokalizacji. To dzięki ich wytężonej pracy Akademia w naszym mieście skupia obecnie ponad 80 dzieci, które regularnie trenują, podnosząc swoje piłkarskie umiejętności.

Wraz z rozwojem klubu otwarły się nowe kierunki działania. Od dłuższego czasu działają już lokalizacje w Kobylinie oraz Zdunach. Z kolei regularne zmagania w ramach Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich pozwalają młodym piłkarzom sprawdzić swoje możliwości na tle rówieśników z innych miast.

– Z perspektywy tych ośmiu lat śmiało mogę powiedzieć, że stworzyliśmy klub, który obecnie cieszy się nie tylko popularnością wśród młodych piłkarzy, ale i uznaniem ze strony ich rodziców. Jestem dumny, patronując szkoleniu młodych adeptów sportu. Coraz dynamiczniej rozwijający się klub nie zwalnia ani na chwilę. Każdego dnia w szeregi szkółki wstępują kolejne piłkarskie diamenty do oszlifowania. Mam nadzieję, że z każdym dniem ich determinacja i pasja będą przybierały coraz pokaźniejsze rozmiary, a w niedalekiej przyszłości będę mógł oglądać ich występy na najpiękniejszych stadionach w Europie – oznajmia Piotr Reiss.

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN i Akademia Piłkarska Reissa z radością informują, iż każdy, kto przybędzie do końca listopada na trening i zdecyduje się podpisać umowę, otrzyma nagrodę – oryginalną koszulkę APR, przygotowaną przez firmę Joma. Już teraz przyprowadź swoje dziecko na trening i skorzystaj z atrakcyjnej okazji!

(KAKTUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner