2. /
  4. /
  5. Osiem medali w miedziowym...
CENTRUM POGRZEBOWE

Reprezentanci Black Aqua Krośnicka Przystań przywieźli osiem medali z Legnicy, gdzie brali udział w XX Mistrzostwach Zagłębia Miedziowego. Zawody odbyły się 22 października.

W mistrzostwach rywalizowało 280 zawodników i zawodniczek z 21 klubów. Krośnicki klub reprezentowało ośmioro pływaków. Złoto w sztafecie 4×50 metrów stylem zmiennym dziewcząt zdobyła ekipa Black Aqua w składzie: Lena Krawczyk, Anna Sadowska, Milena Krawczyk, Zofia Kamińska. Z kolei w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym nasz zespół – M. Krawczyk, Z. Kamińska, L. Krawczyk, Małgorzata Kamińska – zajął drugie miejsce.

Jeśli chodzi o występy indywidualne, to w konkurencji 200 m stylem zmiennym na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Twaróg. Dwa medale wywalczyla Milena Krawczyk, która zarówno na 50 m stylem motylkowym, jak i na 100 m stylem dowolnym była druga. Trzy brązowe krążki z Legnicy przywiózł Marcin Maryjowski, który uplasował się na trzeciej lokacie na 50 m stylem motylkowym, na 100 m stylem dowolnym i na 100 m stylem klasycznym.