2. /
  4. /
  5. Ostrawa zdobyta!
MDECOR

Ekipa UKS Shodan Zduny wzięła udział w Karate Grand Prix Ostrawa 2019. Nasi karatecy wywalczyli w zawodach 11 medali.

W turnieju rywalizowało 570 zawodników, m.in. z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy czy Izraela. Przedstawiciele zdunowskiego klubu przywieźli z Ostrawy cztery złote medale, pięć srebrnych oraz dwa brązowe.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Jakub Formanowski – w kumite kadetów +65 i w kumite kadetów open. W tych samych kategoriach srebrne krążki wywalczył Maurycy Maciaszek. Z kolei trener Jarosław Adamski był najlepszy w kata master +40 lat. Złoto zgarnęła także drużyna w składzie: Jarosław Adamski, Wiktor Adamski oraz Jakub Formanowski.

W konkurencjach indywidualnych dwukrotnie drugi był W. Adamski – w kumite seniorów -70 kg i w kumite seniorów open. Drugie miejsce zajęła także Dagmara Mujta w kumite kobiet U21 +60 kg. Brąz wywalczyły natomiast Katarzyna Trafankowska w kata juniorek i Weronika Marcisz w kumite kadetek +55 kg.