2. /
  4. /
  5. Ostrovia wyeliminowała Astrę
MDECOR

IV-ligowa Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski w VI rundzie Okręgowego Pucharu Polski zasłużenie wygrała w Krotoszynie z miejscową Astrą 4:1. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Mikołaj Marciniak.

Goście objęli prowadzenie w 28. minucie, kiedy to Daniel Kaczmarek uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów. Nieco lepiej mógł w tej sytuacji zachować się Bartos Jarysz, ponieważ piłka zmierzała w sam środek bramki. Mimo to bramkarz Astry nie poradził sobie z tym strzałem. Zaledwie dwie minuty później D. Kaczmarek ponownie przymierzył z rzutu wolnego tak, że futbolówka wylądowała w siatce.

Tuż przed przerwą odpowiedzieli miejscowi. Mikołaj Marciniak minął defensora Ostrovii, a następnie pięknym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał golkipera przyjezdnych. Po chwili strzelec gola miał jeszcze jedną okazję, lecz dobrze spisał się Bartosz Jankowski.

Po zmianie stron Ostrovia zdecydowanie przeważała, co udokumentowała dwoma trafieniami W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Ziemiański, umieszczając piłkę przy dalszym słupku, a w samej końcówce ten sam gracz pokonał krotoszyńskiego bramkarza strzałem głową.

W kolejnej rundzie ostrowianie zmierzą się z Jarotą Jarocin.

Astra Krotoszyn – Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 1:4 (1:2)

BRAMKI: 0:1 – Daniel Kaczmarek (28′ wolny), 0:2 – Daniel Kaczmarek (30′ wolny), 1:2 – Mikołaj Marciniak (41′), 1:3 – Mateusz Ziemiański (51′), 1:4 – Mateusz Ziemiański (89′ głową)

ASTRA: Jarysz – Juszczak, Olejnik, Krystek, Stach (70′ Polowczyk) – Mizerny (80′ Stachowiak), Kryś, Ratyński (83′ Piwowar), Mat. Marciniak- Oleśków, Mik. Marciniak