2. /
  4. /
  5. Pancom Zduny zdobył Puchar...
TALENT STUDIO

W miniony weekend odbyła się XII edycja turnieju Summer Cup. Na koniec emocjonujących rozgrywek ze zdobycia Pucharu Lata mogli cieszyć się zawodnicy Pancomu Zduny.

W sobotę na orlikach przy deptaku oraz przy LO im. Hugona Kołłątaja toczyły się boje w grupach. W grupie A dominowały Reprezentacja Playarena Ostrów Wielkopolski oraz Pro-Met. Ostrowianie osiągnęli lepszy bilans bramkowy i to oni awansowali z pierwszego miejsca. W grupie B Albatrosy strzeliły aż 17 goli, jednak żadnego drużynie MTV Rozdrażew, która – z kompletem punktów – okazała się najlepsza.

Po raz pierwszy w historii turnieju doszło do niecodziennej sytuacji. W ostatniej chwili, przez brak jednej z ekip, grupa C została uszczuplona do trzech zespołów. Do dalszej fazy awansowały A Seree Tee i B.N.O.T. Z ostatniej grupy wyszły natomiast drużyna The Globbers oraz Pancom Zduny.

Serię ćwierćfinałów otworzyła wygrana ostrowskiego zespołu 3:1 z B.N.O.T. Z kolei ekipa MTV Rozdrażew uległa 1:2 The Globbers. Team A Seree Tee wyeliminował triumfatora poprzedniej edycji, koźmiński Pro-Met, zwyciężając 4:2. W czołowej czwórce zameldował się także Pancom po ograniu 3:2 Albatrosów.

W półfinale Reprezentacja Playarena Ostrów Wlkp. pokonała 6:4 The Globbers. Jeszcze bardziej zacięta była konfrontacja Pancomu z AST, z której ostatecznie zwycięsko wyszli zdunowianie, wygrywając 4:3.

W pierwszej połowie finałowego pojedynku na prowadzenie wyszli piłkarze ze Zdun. Po przerwie ostrowianie zdołali wyrównać. Oba zespoły stwarzały sobie dobre sytuacje, ale w regulaminowym czasie gry wynik już się nie zmienił. W dogrywce zawodnicy Pancomu wydawali się mieć dużo więcej sił. Dodatkowe 10 minut to była ich dominacja. Zdunowianie w pełni kontrolowali spotkanie, a co najważniejsze – strzelali gole. Pancom wygrał aż 5:1 i tym samym zdobył Puchar Lata. Trzecie miejsce zajęła drużyna A Seree Tee.

Tradycyjnie przyznano również nagrody indywidualne. Królem strzelców został Adrian Radojewski z Pancomu – autor dziewięciu trafień. Za najlepszego golkipera uznano Adama Perza z ostrowskiej Playareny, a wśród graczy młodego pokolenia wyróżniono Filipa Pinkowskiego z The Globbers. Miano MVP turnieju, którego to wyboru dokonała Galeria Krotoszyńska, przyznano Mikołajowi Marciniakowi z AST.

Weekendowe mecze obfitowały nie tylko w gole, ale też żółte i czerwone kartki. – Piłkarze dobrze się znają, często grają razem i można powiedzieć, że są kolegami. Jednakże przekraczając bramę orlika, zawodnicy nie myślą o koleżeństwie, wszak liczy się wygrana w meczu. Po ostatnim gwizdku jednak wszystko mija – stwierdził Dominik Góral, jeden z organizatorów imprezy. Podał też receptę na sukces w rozgrywkach. – Boisko jest małe. Tu nie ma miejsca na indywidualności. Każdy musi grać na sto procent. Tak osiąga się sukces – podsumował.