Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Patriotyczne strofy

2019-11-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Patriotyczne strofy
Patriotyczne strofy
BS artykuł

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie odbył się Powiatowy Konkurs Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej LOK pod patronatem starosty krotoszyńskiego.

 

W eliminacjach uczestniczyli uczniowie szkół średnich oraz podstawowych z naszego powiatu. Jury miało niełatwe zadanie, gdyż poziom był bardzo wysoki. W każdej z kategorii wyłoniono trzech finalistów.

W śpiewie pierwsze trzy miejsca przyznano Jakubowi Marciszowi (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp.), Nadii Bachórz (ZSP nr 1 w Krotoszynie) i Katarzynie Kaczmarek (ZSP nr 1 w Krotoszynie). W recytacji triumfował Paweł Jagła (ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp.), wyprzedzając Klaudię Horak (I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Krotoszynie) i Gabrielę Ulkę (I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie). Ponadto wyróżniono reprezentantkę szkół podstawowych, Agatę Stanisławską z Koźmina Wlkp.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczał Andrzej Wichłacz, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego. J. Marcisz oraz N. Bachórz będą reprezentować nasz powiat w kuratoryjnym konkursie w Poznaniu, który odbędzie się 5 grudnia.

(ANKA)

YouTube

daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Zuziak
Vademecum poprawne
APR
gierko
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
BGP
TOR
Archiwum
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
Jumbonet
KUK
Słoneczna
Transmed24
Eltom-bud
Jarmużek
Wojno
W starym stylu