2. /
  4. /
  5. Pawliccy na podium w...
TAPAS

Bardzo dobrze powiodło się przedstawicielom Stowarzyszenia Krotoszyńska Liga Darta w V Mistrzostwach Steel Darta w Lesznie. W turnieju pań na trzecim miejscu uplasowała się Marta Pawlicka, a w rozgrywkach deblowych Przemysław Pawlicki i Sławomir Olszewski zajęli drugą pozycję.

W turnieju par rywalizowało 21 teamów, które podzielono na cztery grupy. Pierwszą wygrali Szlachetka i Niedzielski, przed Makiewiczem i Pawłowskim. W kolejnej najlepsi byli Łuczak i Cieślak, a drugie miejsce zajęli Pawlicki i Wojtaszek. W grupie C triumfowali Pecyna i Cieślak, wyprzedzając Szymkowiaka i Matuszewskiego. W czwartej grupie na pierwszej lokacie znaleźli się Olszewski i Pawlicki, a za nimi uplasowali się Rochmankowski i Jędrzejczak.

W półfinałach duet Olszewski / Pawlicki ograł Szymkowiaka i Matuszewskiego, a Łuczak z Cieślakiem pokonali Pecynę i Cieślaka. Ta ostatnia para zajęła trzecie miejsce. W finale natomiast team z Głogowa wygrał 5:2 z Olszewskim i Pawlickim. Krotoszyńskie duety – Sawicki / Jasiński i Skalski / Jusiak – zakończyły zmagania na fazie grupowej.

Drugi dzień mistrzostw to rozgrywki indywidualne. W rywalizacji pań bezkonkurencyjna okazała się Anna Kowalczyk z Ostrowa Wlkp., druga była Anna Rochmankowska, a na trzecim miejscu uplasowały się Marta Pawlicka oraz Izabela Bajer.

W turnieju męskim 41 zawodników podzielono najpierw na osiem grup. Jasiński oraz Sawicki przegrali awans do fazy pucharowej o jednego lega. Z kolei Pawłowski po wyjściu z grupy przegrał z dobrze dysponowanym Niedzielskim. Zawody wygrał Dariusz Marciniak, który w finale pokonał 5:2 Łukasza Andrukiewicza.

Wszystkich miłośników darta zapraszamy na III Otwarte Mistrzostwa Krotoszyna w Steel Darta, które odbędą się w dniach 15-16 czerwca.