Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Pełna gotowość bojowa

2019-12-02
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Pełna gotowość bojowa
Pełna gotowość bojowa

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp.  przeprowadzona została prelekcja informacyjna „Cele i mierniki działalności Wojsk Obrony Terytorialnej”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III i IV oraz klas mundurowych LO.

 

Prelekcję prowadzili przedstawiciele 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Poznania – Beata Śrema z resortu obrony narodowej, żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej w stopniu szeregowego oraz młodszy chorąży Przemysław Kot, podoficer sztabowy.

Młodzież miała możliwość obejrzenia prezentacji i uzyskania informacji na temat oddziałów obrony terytorialnej. WOT to piąty rodzaj sił zbrojnych – obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej. Stanowią uzupełnienie i jednocześnie są komplementarną częścią potencjału obronnego Polski. Misją WOT jest obrona oraz wspieranie lokalnych społeczności nie tylko w czasie konfliktu zbrojnego, ale także podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.

Miłym i nader cciekawym akcentem spotkania była rozmowa z Oskarem Mintą, który od sierpnia służy w WOT i przeszedł już szkolenie podstawowe, zakończone egzaminem nazywanym „pętlą”.

(NOVUS)

FOT. Karol Ratajczak

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner