2. /
  4. /
  5. Pewny awans Białego Orła
MAX-MAL

Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski bez trudu poradził sobie z niżej notowanym rywalem w Okręgowym Pucharze Polski. Podopieczni trenera Macieja Dolaty wygrali z GKS-em Żerków 5:1 i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Przyjezdni już w drugiej minucie meczu wyszli na prowadzenie. Po asyście Szymona Gałczyńskiego piłkę w siatce umieścił Jakub Szymkowiak. Orły poszły za ciosem i po dwóch kwadransach prowadziły już 3:0. Najpierw po dośrodkowaniu Dawida Dolaty z rzutu rożnego piłkę strzałem głową do bramki skierował J. Szymkowiak, a następnie Artur Błażejczak pokonał golkipera miejscowych uderzeniem lewą nogą.

W 57. minucie kontaktowego gola strzelili miejscowi, po nieporozumieniu w szeregach obronnych Białego Orła. Kwadrans przed końcem na 4:1 podwyższył wprowadzony z ławki Mikołaj Szulc, wykorzystując podanie od Gałczyńskiego. Rezultat meczu ustalił Adrian Derwich, pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam.

GKS Żerków – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 1:5 (0:3)

BRAMKI: 0:1 – Jakub Szymkowiak (2′), 0:2 – Jakub Szymkowiak (14′ głową), 0:3 – Artur Błażejczak (30′), 1:3 – Bartosz Kornobis (57′), 1:4 – M. Szulc (75′), 1:5 – Adrian Derwich (82′)

BIAŁY ORZEŁ: Kubiak – Majusiak, Skowron, Grodzki (46′ Idzikowski), Maciejewski (60′ Janowski – J. Szymkowiak, Czabański, Błażejczak (60′ M. Szulc), Dolata (60′ Derwich) – Wach, Gałczyński