2. /
  4. /
  5. Piast nie sprostał Jarocie
Dariusz Zaremba

W ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski Piast Kobylin przegrał na własnym boisku z Jarotą Jarocin 0:1. Gola na wagę awansu gości zdobył w 21. minucie Miłosz Kowalski.

W przerwie zimowej w obozie Piasta doszło do kilku zmian. Przede wszystkim drużynę objął nowy trener – Jarosław Plota. Do bramki wskoczył Bartłomiej Wosiek, na środek obrony powędrował Tomasz Kokot, a linię pomocy zasilili Jakub Smektała oraz Patryk Wciórka.

Piast od pierwszych minut szukał swoich szans w kontrach przeciwko wyżej notowanemu rywalowi. Przyjezdni mieli przewagę optyczną, ale w pierwszej odsłonie stworzyli sobie tylko jedną dogodną sytuację. Niestety dla gospodarzy – okazji tej nie zmarnowali. W 21. minucie spotkania lewym skrzydłem pomknął Mateusz Dunaj i będąc już w polu karnym, wycofał piłkę na piąty metr do Miłosza Kowalskiego, który zmusił kobylińskiego bramkarza do kapitulacji.

Po zmianie stron miejscowi mieli kilka okazji do wyrównania. Sytuacji sam na sam z pochodzącym z Krotoszyna Sebastianem Kmiecikiem nie wykorzystał Patryk Kamiński. Potem po potężnym uderzeniu Jakuba Szymanowskiego bramkarz Jaroty sparował piłkę na słupek. Z kolei w końcówce meczu po strzale J. Smektały futbolówka o milimetry minęła bramkę.

Goście także razili nieskutecznością i wynik już się nie zmienił. W półfinale Okręgowego Pucharu Polski zagra drużyna z Jarocina.

Piast Kobylin – Jarota Jarocin 0:1 (0:1)

BRAMKA: 0:1 – Miłosz Kowalski (21’)

PIAST: B. Wosiek – Kubiak, Kokot, S. Wosiek, Ratajczak – Kamiński, Szymanowski, Snela, Wciórka, Smektała – Wachowiak (60’ Kowalski)