Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Piast w półfinale mistrzostw Polski!

2018-04-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Piast w półfinale mistrzostw...
Piast w półfinale mistrzostw Polski!

W miniony weekend w hali Szkoły Podstawowej nr 7 w Krotoszynie rozegrano turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Młodzików. Znakomicie spisał się zespół gospodarzy. UKS Piast Krotoszyn odniósł komplet zwycięstw i awansował do półfinału mistrzostw.

 

Do rywalizacji przystąpiło sześć ekip, które podzielone zostały na dwie grupy. W swojej grupie UKS Piast wygrał z UKS-em OPP Powiat Kołobrzeski 2:0 (25:17, 25:10), a następnie ograł SKS Starogard Gdański 2:0 (26:24, 25:18). Ta ostatnia drużyna pokonała Powiat Kołobrzeski 2:0 (25:15, 25:16).

Grupę B wygrał LMKS Żak Espadon Pyrzyce, po zwycięstwach nad TS Koset Grudziądz 2:0 (25:20, 25:16) i KS Energetyk Poznań 2:0 (25:23, 25:23). Ekipa ze stolicy Wielkopolski zajęła drugą lokatę, gdyż była lepsza od zespołu z Grudziądza – 2:0 (28:26, 25:20).

Po pierwszej fazie turnieju drużyny z trzecich miejsc w grupach stoczyły pojedynek o piątą lokatę. Ekipa z Grudziądza pokonała UKS Powiat Kołobrzeski 2:0 (25:21, 25:17).

W decydującej fazie krotoszynianie zagrali z Espadonem Pyrzyce i Energetykiem Poznań. Mecz z tą drugą drużyną był bardzo zacięty. Poznaniacy wygrali pierwszą partię do 21. W drugim secie do głosu doszli chłopcy z krotoszyńskiej Siódemki, zwyciężając do 22. W tie-breaku natomiast wygrali 17:15. W drugim spotkaniu siatkarze z Pyrzyc ograli, również po tie-breaku, rywali ze Starogardu Gdańskiego.

Dwa kluczowe mecze rozegrano trzeciego dnia. Energetyk w dwóch partiach pokonał SKS Starogard Gdański, a gospodarze wygrali 2:1 z zespołem z Pyrzyc, tym samym zapewniając sobie pierwsze miejsce i awans do półfinału mistrzostw Polski.

Nagrody młodym siatkarzom wręczali burmistrz Franciszek Marszałek, wiceburmistrz Joanna Król-Trąbka, radna Natalia Robakowska oraz Zbigniew Kurzawa, dyrektor SP nr 7. Za najlepszego przyjmującego uznano Wiktora Kossmanna, a spośród atakujących wyróżniono Wojciecha Wałęsiaka.

Prócz tej dwójki zespół Piasta tworzyli Jakub Bieliński, Jakub Czachorek, Kacper Głowacki, Krystian Gmerek, Patryk Gromski, Mateusz Kaj, Dawid Król, Gracjan Lachowski, Michał Miękus, Bartłomiej Ostój, Kacper Podsadny, Igor Tysiak. Trenerami drużyny są Cezary Grenda i Piotr Robakowski.

(GRZELO)

FOT. Bartłomiej Szymczak / Grzegorz Nowak

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
Merlin
M-partner
Matyla

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...