2. /
  4. /
  5. Piast wreszcie zwycięski
Waldemar Wronecki

W sobotę kobyliński Piast podejmował Orła Mroczeń. Po serii meczów bez zwycięstwa nasz zespół wreszcie zgarnął komplet punktów. Kobylinianie wygrali 4:2.

Wynik w tym meczu już w 10. minucie otworzyli goście po rzucie wolnym, doskonale wykonanym przez Gracjana Słupianka. Ale na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później po dograniu Krzysztofa Matuszaka piłkę do siatki skierował Miłosz Kowalski. Potem bliski wpisania się na listę strzelców był Jakub Smektała, lecz po dwóch jego uderzeniach świetnie interweniował bramkarz Orła. Dopiero pod koniec pierwszej odsłony J. Smektała dopiął swego i zmusił golkipera do kapitulacji.

Po zmianie stron podopieczni Krzysztofa Matuszaka tworzyli wiele dogodnych sytuacji. W 55. minucie, po wyprowadzeniu piłki przez Marcina Kurzawę, na 3:1 podwyższył Jacek Pacyński. Goście odpowiedzieli trafieniem G. Słupianka. W 82. minucie Jakub Siepa dograł do J. Smektały, a ten pozbawił rywali złudzeń, trafiając na 4:2 i ustalając rezultat konfrontacji.

W następnej kolejce kobylińska drużyna zagra na wyjeździe z GKS-em Rychtal.

PIAST KOBYLIN – ORZEŁ MROCZEŃ 4:2 (2:1)

0:1 – Gracjan Słupianek (10)

1:1 – Miłosz Kowalski (12)

2:1 – Jakub Smektała (42)

3:1 – Jacek Pacyński (55)

3:2 – Gracjan Słupianek (67)

4:2 – Jakub Smektała (82)

PIAST: Wojtkowiak – Wachowiak, Snela, Wosiek, Frąckowiak, Smektała, Kowalski (85’ Jędrzejak), Kurzawa, Matuszak, Szymanowski (63’ Siepa), Pacyński