Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Piast wreszcie zwycięski

2021-09-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Piast wreszcie zwycięski
Piast wreszcie zwycięski
Power Food

W sobotę Piast Kobylin zmierzył się na wyjeździe z Krobianką Krobia. Nasz zespół wygrał 2:0, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

 

Od początku konfrontacji gra była dość wyrównana. Obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje, ale długo piłka nie chciała wpaść do żadnej z bramek. Dopiero krótko przed przerwą kobylinianie objęli prowadzenie. W 40. minucie bramkarza Krobianki do kapitulacji zmusił Jacek Pacyński.

Po zmianie stron gospodarze przejęli inicjatywę, starając się doprowadzić do remisu. Zawodnicy Krobianki mieli wiele okazji na zmianę wyniku, lecz tego dnia nie byli skuteczni i nie udało im się znaleźć drogi do bramki Piasta. Goście natomiast skupiali się na wyprowadzaniu kontrataków. Jedna z takich akcji zakończyła się celnym strzałem Mateusza Olikiewicza, po którym golkiper miejscowych musiał po raz drugi tego dnia wyciągać piłkę z siatki.

Rezultat już się nie zmienił i kobylińscy piłkarze mogli się cieszyć z pierwszego w tym sezonie kompletu punktów. Wcześniej bowiem zanotowali dwa remisy – z Piastem Czekanów i Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. – oraz porażkę z Kanią Gostyń.

(LENA)

KROBIANKA KROBIA – PIAST KOBYLIN 0:2 (0:1)

0:1 – Jacek Pacyński (40)
0:2 – Mateusz Olikiewicz (78)

PIAST: Wojtkowiak – A. Kurzawa, Snela, Wosiek, Wachowiak, Matuszak, M. Kurzawa, Olikiewicz (88′ Frąckowiak), Pacyński, Kowalski (80′ Siepa), Gałczyński

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud