2. /
  4. /
  5. Piast wychodzi na prostą
IMPRESJA KROTOSZYN

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł w niedzielę Piast Kobylin. Podopieczni trenera Pawła Janasa pokonali na własnym obiekcie Raszkowiankę Raszków 2:0. Gole strzelili Szymon Wosiek i Mateusz Olikiewicz.

Najpierw bliscy wyjścia na prowadzenie byli goście. W sytuacji sam na sam z Bartoszem Kubiakiem znalazł się Patryk Adamski, ale piłka po uderzeniu napastnika Raszkowianki trafiła w słupek. Warto przy tej okazji dodać, iż niedzielny mecz był bardzo udany w wykonaniu kobylińskiego golkipera, który popisał się wieloma świetnymi interwencjami.

Krótko przed przerwą za zagranie piłki ręką w polu karnym gości sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Szymon Wosiek.

W drugiej odsłonie gospodarze mieli kilka dobrych okazji na podwyższenie wyniku, ale brakowało zimnej krwi pod bramką rywali. Dopiero w 80. minucie Mateusz Olikiewicz przypieczętował zwycięstwo Piasta, przerzucając piłkę nad wychodzącym z bramki golkiperem.

A już w następnej kolejce w derbach powiatu Piast zagra z Astrą Krotoszyn na jej terenie.

Piast Kobylin – Raszkowianka Raszków 2:0 (1:0)

BRAMKI: 1:0 – Szymon Wosiek (39’ karny), 2:0 – Mateusz Olikiewicz (80’)

PIAST: B. Kubiak – A. Kurzawa, K. Kubiak, Wosiek, Janowski – Snela, Szymanowski, Kamiński, Wachowiak – Kokot (81’ E. Jędrzejak), Olikiewicz