2. /
  4. /
  5. Piast wyeliminował Centrę!
Serafiniak

Do sporej sensacji doszło w Kobylinie w meczu Okręgowego Pucharu Polski. Miejscowy Piast, po emocjonującym widowisku, pokonał 4:3 występującą w wyższej lidze Centrę Ostrów Wielkopolski. Świetne spotkanie rozegrał Patryk Kamiński, który zanotował hat tricka.

Pojedynek rozpoczął się idealnie dla przyjezdnych, którzy po dziewięciu minutach prowadzili już 2:0. Najpierw po dośrodkowaniu z lewej strony piłka dotarła do Szymona Strączkowskiego, który bez problemu pokonał Bartosza Kubiaka. Po chwili Strączkowski znów wpisał się na listę strzelców, pewnie egzekwując rzut karny.

W 16. minucie po prostopadłym podaniu Patryk Kamiński minął wychodzącego z bramki golkipera Centry i skierował piłkę do bramki. Kilkanaście minut później ostrowianie znów mieli przewagę dwóch goli. Niefortunnie na linii bramkowej interweniował Szymon Wosiek, który tym samym zaliczył samobójcze trafienie.

Gospodarzy to jednak nie załamało i jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. Najpierw Mateusz Olikiewicz wykorzystał złe zagranie defensora Centry i wpakował piłkę do siatki, a niedługo potem P. Kamiński wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem przyjezdnych.

Po zmianie stron Centra przeważała, ale decydującą bramkę zdobyli miejscowi. W 56. minucie P. Kamiński technicznym uderzeniem na dalszy słupek po raz trzeci zmusił ostrowskiego golkipera do kapitulacji. Wynik już się nie zmienił i Piast awansował dalej.

Piast Kobylin – Centra Ostrów Wlkp. 4:3 (3:3)

BRAMKI: 0:1 – Szymon Strączkowski (7’), 0:2 – Szymon Strączkowski (9’ karny), 1:2 – Patryk Kamiński (16’), 1:3 – Szymon Wosiek (28’ samobójcza), 2:3 – Mateusz Olikiewicz (35’), 3:3 – Patryk Kamiński (44’), 4:3 – Patryk Kamiński (56’)

PIAST: B. Kubiak – K. Kubiak (88’ Kowalski), A. Kurzawa, Wosiek, Ratajczak – Kamiński, Szymanowski, Snela, K. Jędrzejak (34’Janowski) – Olikiewicz, Kokot (80’ E. Jędrzejak)