2. /
  4. /
  5. Piast wypunktował Pogoń
AS MAŚNIAK

Ekipa trenera Marka Nowickiego pokonała na własnym terenie Pogoń Trębaczów 3:0. Bramki dla Piasta Kobylin zdobyli Szymon Wosiek, Jakub Pospiech i Patryk Kamiński. Po tym zwycięstwie kobylinianie plasują się tuż za podium kaliskiej klasy okręgowej.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Krótko po zmianie stron zawahanie dwójki obrońców wykorzystał Szymon Wosiek, pakując futbolówkę do siatki po dośrodkowaniu z bocznego rejonu boiska. Na 2:0 podwyższył Jakub Pospiech, finalizując szybką kontrę swojego teamu. Rezultat ustalił Patryk Kamiński, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Pogoni.

Przyjezdni mogli zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry, lecz rzutu karnego nie wykorzystał ich kapitan, Błażej Ostry. Ten sam zawodnik zmarnował też dobrą okazję w pierwszej połowie.

Piast Kobylin – Pogoń Trębaczów 3:0 (0:0)

BRAMKI: 1:0 – Szymon Wosiek (48′), 2:0 – Jakub Pospiech (66′), 3:0 – Patryk Kamiński (78′)

PIAST: Poślednik – A. Kurzawa, Wosiek, Pospiech, Wielebiński (55′ Wciórka) – Kamiński, M. Kurzawa, Szymanowski (84′ Swora), Snela (80′ Kowalski) – Wachowiak, Kokot (78′ Jędrzejak)