2. /
  4. /
  5. Piąta porażka Orłów
DiamondHair

W ósmej kolejce V ligi Biały Orzeł Koźmin Wlkp. zmierzył się na wyjeździe z GKS-em Rychtal. Miejscowi wygrali 3:1 dzięki wykorzystaniu dwóch stałych fragmentów gry w końcowej fazie meczu.

Po tej konfrontacji można było spodziewać się dość wyrównanej walki, jako że drużyny te dzielił tylko jeden punkt w tabeli. W 21. minucie wynik otworzył Dawid Sibiński, który po podaniu Bartłomieja Kulczyńskiego pokonał koźmińskiego bramkarza. Goście próbowali doprowadzić do remisu, lecz GKS utrzymał skromne prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron oba zespoły starały się atakować i bramkarze mieli sporo pracy. W 62. minucie piłkarze Białego Orła dopięli swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Hubert Roszczak.

Potem jednak gospodarze pokazali, że potrafią wykorzystywać stałe fragmenty gry. Najpierw Fabian Gandecki tak uderzył z rzutu wolnego, że golkiper Orłów nie zdołał zapobiec utracie gola. Kilka minut później sędzia podyktował rzut karny za faul na jednym z graczy GKS-u. Jedenastkę wykorzystał Miłosz Kostrzewa, ustalając rezultat spotkania.

Była to piąta w tym sezonie porażka Białego Orła, który w następnej kolejce podejmować będzie krotoszyńską Astrę.

GKS RYCHTAL – BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP. 3:1 (1:0)

1:0 – Dawid Sibiński (21)
1:1 – Hubert Roszczak (62)

2:1 – Fabian Gandecki (77′ wolny)

3:1 – Miłosz Kostrzewa (83′ karny)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki – Roszczak, Konopka, Oleśków, Hajdasz, Kamiński (82′ Adesola), Maciejewski, Skowroński, Pacholski, Konieczny (77′ Janowski), Olayiwola (46′ Nowakowski)