Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Pięć poszkodowanych osób i trzy rozbite pojazdy

2019-06-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Pięć poszkodowanych osób i...
Pięć poszkodowanych osób i trzy rozbite pojazdy

To skutki wypadku, do którego doszło 3 czerwca na drodze wojewódzkiej nr 444 w miejscowości Sulmierzyce. W czasie działań ratowniczych droga była całkowicie zablokowana.

 

Na akcję wysłano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden z OSP w Sulmierzycach, jak również ratowników medycznych i policję. Na drodze wojewódzkiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, a ponadto pojazd dostawczy zjechał do przydrożnego rowu. Przed przybyciem jednostek ratowniczych osoby uczestniczące w zdarzeniu samodzielnie opuściły samochody.

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli teren działań i przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem osobom dorosłym i dziecku. Udzielono im wsparcia psychicznego, zaopatrzono powierzchowne rany oraz wykonano stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa za pomocą kołnierzy ortopedycznych. Gdy na miejscu pojawiły się Zespoły Ratownictwa Medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, osoby poszkodowane przekazano pod opiekę lekarza, który podjął decyzję o ich hospitalizacji.

Strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz zabezpieczyli wyciek paliwa pianą gaśniczą. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję i usunięciu rozbitych pojazdów przez pomoc drogową z jezdni posprzątano elementy karoserii oraz płyny eksploatacyjne.

– Wstępnie ustalono, że kierujący samochodem marki Hyundai mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego zatrzymał się z zamiarem skrętu w lewo i przepuścił jadący z naprzeciwka pojazd marki Ford Focus, kierowany przez mieszkankę powiatu ostrowskiego. Następnie kierowca hyundaia rozpoczął manewr skrętu w lewo. Wówczas zauważył w lusterku, że ford zderzył się z jadącym za hyundaiem pojazdem marki Citroen C3, którym kierowała mieszkanka powiatu ostrowskiego, oraz autem marki Renault Trafic, którym jechał mieszkaniec gminy Cieszków z żoną i synem. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali zabrani do szpitala w Ostrowie. Tam po kilku godzinach ustalono skalę obrażeń. W sumie pięć osób zostało poszkodowanych, z czego dwie doznały poważnych obrażeń. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Trwa postępowanie wyjaśniające – informuje Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla