Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Pięć razy na podium

2022-07-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Pięć razy na podium
Pięć razy na podium
PERŁA ORLA

W czerwcu reprezentanci KS Krotosz rywalizowali w Mistrzostwach Polski Karate JKA w Krośnie Odrzańskim. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie i wrócili z turnieju z pięcioma medalami.

 

Na mistrzostwa reprezentacja KS Krotosz udała się w składzie: Magdalena Mroczek, Natalia Głowacka, Wiktor Wąsik, Robert Żyto i Martyna Kaj. O przygotowanie karateków zadbali trenerzy: Mariusz Kaj, Martyna Kaj i Darian Paszek.

Świetnie zaprezentowała się M. Kaj, która po raz pierwszy w swojej sportowej karierze została mistrzynią Polski w kata seniorek oraz wicemistrzynią kraju w kumite! N. Głowacka dzięki wygranej w eliminacjach awansowała do finału, gdzie stoczyła pierwszą wolną walkę. Ostatecznie uplasowała się na trzeciej pozycji. Brązowe medale w kumite wywalczyli także Wiktor Wąsik i Robert Żyto.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze startów. Nie spoczywamy jednak na laurach i trenujemy dalej. W przyszłości czekają nas kolejne turnieje ogólnopolskie, jak i międzynarodowe. Nie zabraknie nas też na wielu zgrupowaniach z japońskimi instruktorami, z którymi treningi przynoszą masę doświadczenia, ale są też świetną przygodą. Cały czas się kształcimy. Zachęcamy do dołączenia do naszej sportowej rodziny. Od września będziemy prowadzić nabór dzieci od 7. roku życia oraz młodzieży. Trenujemy w Centrum Fitness Gladiator. Na treningach uczymy się sztuki walki, jaką jest karate, samodyscypliny, koncentracji i szacunku. Ponadto wzmacniamy całe ciało. Nie brakuje też gier i zabaw, a całość odbywa się w przyjaznej atmosferze. Zachęcamy do śledzenia profilu KS Krotosz Karate na Facebooku i  Instagramie, gdzie można na bieżąco śledzić naszą działalność – powiedziała Martyna Kaj.

(LENA)

FOT. KS Krotosz

YouTube

Archiwum
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
ZAKOCHANY W DREWNIE
EDI
JARANET A
TK DACHY
IGLOO
JARANET b
Jarmużek
Zajączek
Eltom-bud
MATYLA
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA