Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Pierwsza Akademia Piłkarska Online w Krotoszynie

2020-03-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Pierwsza Akademia Piłkarska Online...
Pierwsza Akademia Piłkarska Online w Krotoszynie
Aparatus reklama w artykule

Razem wygrywaMY z wirusem!

Akademia Piłkarska Reissa, współpracując z projektem Indywidualne Fundamenty Gry, stworzyła nowatorski projekt Akademii Piłkarskiej Online (APO). Jest to kompleksowy program treningów i zadań online, dostosowanych do warunków domowych, oraz zestaw materiałów edukacyjnych dla zawodnika i rodzica, w tym artykułów, konkursów i interakcji online z trenerem.

 

Wszystko po to, aby podopieczni APR nie siedzieli tylko przed ekranami tabletów i telefonów, ale w dobrej kondycji fizyczno-mentalnej wrócili do treningów, jak tylko sytuacja na to pozwoli. Jest to pierwsza taka inicjatywa, dostosowana do obecnej sytuacji i zaleceń GIS, w Polsce.

Szkółce zależy na kontynuowaniu wielokierunkowego i harmonijnego rozwoju swoich zawodników, o który na co dzień dbają nasi trenerzy. W celu jego zapewnienia należy pamiętać o czterech elementach sportowego rozwoju: wiedzy, mentalności, technice i motoryce. By doskonalić wszystkie powyższe obszary, opracowano 10 pakietów, które składają się na całość kompleksowego projektu Akademii Piłkarskiej Online. Ich tematyka obejmuje takie obszary jak treningi online, zadania domowe, porady żywieniowe, diety oraz przepisy, artykuły poradnikowe, quizy i konkursy czy zajęcia Minecraft & Brawl Star Heroes. Przewagą tej nowoczesnej koncepcji rozwoju sportowego dzieci i młodzieży jest połączenie zajęć dbających o aktywność ruchową z ćwiczeniami umysłowymi, dzięki czemu Akademia zapewnia wszechstronny rozwój zawodników.

Aktualne treści są publikowane w każdą środę i piątek w panelu rodzica oraz w mailach do rodziców i są podzielone na grupy, ze względu na zróżnicowanie wieku i poziom zaawansowania odbiorców. Aby dodatkowo zmobilizować swoich podopiecznych, APR wprowadziła element rywalizacji. Zawodnicy mogą bowiem zbierać punkty, dzięki którym mają szanse zdobyć atrakcyjne klubowe nagrody.

Ćwiczenia są przygotowywane przez sztab specjalistów. Każde ćwiczenie zobrazowane jest filmem wideo, dzięki czemu zawodnik dokładnie wie, jak daną aktywność ma wykonać. Kluczowy jest również aspekt komunikacji zawodnika z trenerem poprzez dostępne komunikatory. Szkoleniowiec, na podstawie nadesłanych filmów, nie tylko ocenia zaangażowanie, systematyczność oraz jakość wykonywanych ćwiczeń, ale również mobilizuje i koryguje pracę swoich podopiecznych.

Nadszedł czas, by optymalizować i wykorzystywać nowoczesne kanały komunikacji i rozwój Internetu do procesu kształtowania sportowego zawodników. Akademia Piłkarska Online to dowód na to, że nowe technologie to szansa, a nie zagrożenie dla młodych adeptów piłki nożnej.

(KAKTUS)

YouTube

energy sped
Robstal
Jumbonet
Intermarche
Lesniczowka
Lombard Smok
Phone Spa
Kiki Car Care
Zuziak
Archiwum
APR
daf-mal
BGP
M-Partner
MediaSort
E-paka
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Kostka
KUK
Jarmużek