Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Pierwszy rok realizacji „Akademii zawodu”

2017-09-26
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Pierwszy rok realizacji „Akademii...
Pierwszy rok realizacji „Akademii zawodu”

31 sierpnia zakończył się pierwszy etap realizacji projektu „Akademia zawodu. Praktyka i kompetencje zawodowe dla uczniów szkół powiatu krotoszyńskiego”. Mimo że z przyczyn obiektywnych program ruszył ze sporym opóźnieniem, to wszystkie założenia udało się w minionym roku szkolnym zrealizować.

 

Na drodze przetargu zakupione zostało wyposażenie lub doposażenie pracowni przedmiotowych w czterech szkołach, które są beneficjentami tego programu. Są to pracownia dla zawodu technik logistyk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie, pracownia dla zawodu technik informatyk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. F. Libelta w Krotoszynie, pracownia dla zawodu technik mechanik w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie oraz pracownia dla zawodu technik ekonomista w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp.

W listopadzie i grudniu 2016 uczestnicy przeszli szkolenie z doradztwa zawodowego, a następnie ukończyli kursy zawodowe, żeby w wakacje odbyć płatne staże w jednej z dwóch firm – MAHLE Polska S.A. i DINO Polska S.A. Nad całością realizacji zadań czuwali szkolni koordynatorzy, partner wiodący projektu – Zakład Doskonalenia Zawodowego w Poznaniu, a także powiat krotoszyński jako partner projektu.

Udział w tym projekcie dedykowanym szkołom powiatu krotoszyńskiego, które kształcą zawodowo, jest dużym sukcesem, albowiem spośród kilkudziesięciu do realizacji zostało wybranych tylko dziewięć! Całkowita wartość projektu to 1 163 136 zł. Okres realizacji: 1 września 2016 – 31 sierpnia 2019.

W tym miesiącu rozpoczął się drugi etap realizacji. W szkołach właśnie ruszył nabór uczestników. Uczniowie szkół biorących udział w projekcie ponownie będą w czasie wakacji realizować zajęcia z doradztwa zawodowego, kursy zawodowe i staże we wspomnianych firmach.

OPRAC. (ANKA)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...