2021-02-17
  2. /
  4. /
  5. Pierwszy start w tym...

W dniach 13-14 lutego w Dębicy odbyły się zawody Pucharu Polski Seniorów, Seniorek, Juniorów i Juniorek w Sumo. Reprezentanci dwóch klubów z naszego powiatu wywalczyli aż 29 medali.

Zawody w Dębicy stanowiły jeden z etapów przygotowań do tegorocznych mistrzostw Europy i mistrzostw świata. Pośród zawodników i zawodniczek z całego kraju znaleźli się również przedstawiciele naszego powiatu, dla których był to pierwszy start w 2021 roku.

Reprezentanci Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn wywalczyli łącznie 15 medali. W zmaganiach seniorek znakomicie poradziły sobie Zuzanna Krystek, która zwyciężyła w kategoriach +80 kg oraz open, a także Aleksandra Rozum, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii 65 kg, drugie w open i trzecie w kat. 73 kg.

W gronie seniorów medale zdobyli Kacper Wiatrak (brąz w kat. 70 kg), Mikołaj Mrowiński (srebro w kat. 85 kg i brąz w kat. 92 kg) oraz Kacper Mikołajczyk (srebro w kat. +115 kg i brąz w open). W rywalizacji juniorskiej na podium stanęli Zuzanna Krystek (triumf w kategoriach +75 kg i open), Lena Andrzejak (druga w kat. 70 kg) i Mikołaj Mrowiński (pierwszy w kat. 80 kg i 90 kg).

Tylko jeden krążek mniej to dorobek ekipy UKS Samson Kobylin. Seniorki reprezentujące ten klub stawały na podium pięć razy. Wiktoria Przewoźna wywalczyła dwa razy brąz (55 kg i 60 kg), a Kinga Sroczan była trzecia w trzech kategoriach – 80 kg, +80 kg i open. W grupie seniorów dwa brązowe medale zdobył Piotr Sikora (kat. 77 kg i 85 kg), Michał Grzempowski w kat. 92 kg także był trzeci, a Patryk Swora triumfował w kat. 85 kg i zajął drugą lokatę w kat. 92 kg.

W zmaganiach juniorskich brązowe krążki zgarnęli Anita Maleszka (kat. 55 kg), Klaudia Matysiak (kat. 70 kg), Weronika Szafraniak (open) oraz Dawid Lesk (kat. 55 kg).