Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Podejrzana paczka w siedzibie PiS

2020-05-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Podejrzana paczka w siedzibie...
Podejrzana paczka w siedzibie PiS
Leśniczówka w tekscie

Jak poinformował portal Wirtualna Polska, 28 kwietnia do siedziby Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie trafiła przesyłka z Krotoszyna. Wzbudziła ona podejrzenie ochrony, dlatego zaalarmowane zostały straż pożarna, policja oraz Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Przesyłka została dostarczona we wtorek, 28 kwietnia. Pracownik ochrony budynku, który rozdzielał przesyłki do poszczególnych biur, zwrócił uwagę na pudełko i powiadomił służby. – Paczka została dostarczona przez firmę kurierską. W pudełku znajdowała się folia bąbelkowa, w którą owinięte były dwie butelki szklane koloru brązowego o pojemności około 0,5 litra z nieznaną cieczą. Nadawcą przesyłki – według karty nadawczej – był mieszkaniec Krotoszyna. Na pakunku był dopisek „płyn do mycia” – podał portal Wirtualna Polska.

Nieoficjalnie mówi się, że tajemnicza przesyłka mogła zostać zaadresowana do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. W momencie przybycia na miejsce policji i strażaków szef partii miał przebywać w swoim biurze, które znajduje się w budynku przy ul. Nowogrodzkiej. Według informacji uzyskanych przez Wirtualną Polskę wysłano ją jednak na adres biura PiS, a nie do szefa partii.

Na miejsce wezwano policję, straż pożarną oraz sanepid. W akcji brali udział strażacy z jednostki ratownictwa chemicznego Państwowej Straży Pożarnej, a także pies tropiący. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji, powiedział, że czynności w tej sprawie nadal są prowadzone. Nie wykluczono, że przesyłkę wysłano celowo z Krotoszyna, by zmylić mundurowych.

– Podejrzaną przesyłkę zbadano pod względem pirotechnicznym i chemicznym. Na szczęście okazała się niegroźna. Paczka została spakowana zgodnie z procedurami bezpieczeństwa i przekazana do laboratorium ABW – wypowiedział się dla TVP Info Krzysztof Batorski, rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

(NOVUS)

ŹRÓDŁO: wp.pl

YouTube

energy sped
Robstal
Jumbonet
Intermarche
Lesniczowka
Lombard Smok
Phone Spa
Kiki Car Care
Zuziak
Archiwum
APR
BGP
daf-mal
M-Partner
MediaSort
E-paka
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Kostka
KUK
Jarmużek