Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Podróż do wnętrza własnego serca

2022-05-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz, Kultura
  4. /
  5. Podróż do wnętrza własnego...
Podróż do wnętrza własnego serca
TRANS-MED

10 maja w sali Gminnego Centrum Kultury w Cieszkowie gościł Piotr Pilarski – aktor i poeta. Zgromadzonej publiczności zaprezentował swój cykl poetycki „Animus”, wydany w antologii „Szuflada”.

 

Piotr Pilarski to laureat wielu konkursów recytatorskich oraz aktor znany z występów w teatrze jeleniogórskim i ostrowskiej Pracowni Teatralnej „Nasz Teatr”. Od wielu lat bierze udział w „Narodowym Czytaniu”. Własną poezję z dużym powodzeniem prezentuje m.in. w liceach ogólnokształcących, bibliotekach czy domach kultury. W swoich utworach z cyklu „Animus” poeta stara się wprowadzić czytelnika w podróż do wnętrza własnej duszy, oderwać go od trudów codzienności, poruszyć serce i umysł.

– Animus oznacza serce, w poetyckim, uduchowionym znaczeniu. Kim jest Animus? To ktoś, kto wędruje po świecie, jest bacznym obserwatorem naszych poczynań, widzi nasze piękno, ale też nasze uchybienia, nasze błędy, stara się pomóc, udziela wskazówek. Nie jest bogiem, ale może być jego posłańcem i to zupełnie niezależnie od religii – powiedział Piotr Pilarski. Tłem dla recytowanej poezji była muzyka Fryderyka Chopina.

(FENIX)

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You