Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Podsumowanie projektu „Aktywny Senior”

2022-11-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Podsumowanie projektu „Aktywny Senior”
Podsumowanie projektu „Aktywny Senior”
IMPULS ZDUNY - Menu świąteczne

18 listopada w Koźminie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Aktywny Senior”, które połączone było ze świętem pracownika socjalnego oraz konferencją dotyczącą polityki społecznej w powiecie krotoszyńskim.

 

Spotkanie podsumowujące podzielono na dwie części. Pierwsza odbyła się w nowo wyremontowanym budynku Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. przy ul. Boreckiej 23. W uroczystości uczestniczyli m.in. Andrzej Piotrowski – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie, Jerzy Fornalik – kierownik koźmińskiego Zakładu Aktywności Zawodowej, burmistrz Koźmina Wlkp. Maciej Bratborski i starosta Stanisław Szczotka.

Na klimatycznie zaaranżowanym poddaszu przygotowano wystawę prac seniorów, które zostały wykonane w ramach projektu. Można było zobaczyć niezwykłe wyroby ceramiczne, stworzone przez seniorów – misy, patery, świeczniki, wazony, a także rzeźby przedstawiające instrumenty muzyczne i wiele innych ciekawych prac. Budziły one podziw i zainteresowanie wszystkich zebranych. Seniorzy uczestniczyli w zajęciach ceramicznych pod okiem Jerzego Fornalika, kierownika koźmińskiego ZAZ-u.

Potem w miejscowym kinie Mieszko Andrzej Piotrowski poprowadził konferencję dotyczącą sektora polityki społecznej w powiecie krotoszyńskim. Zaprezentowano projekty w obszarze realizacji usług społecznych, świadczonych przez podmioty ekonomii społecznej i pomoc społeczną. Nie zabrakło więc podziękowań dla wszystkich wspierających tę gałąź .

W holu kina można było podziwiać prace seniorów, wykonane metodą decoupage’u pod okiem plastyczki Marii Malinowskiej. Dzieła zaskakiwały różnorodnością i pomysłowością. Pośród nich były np. tace i ozdobne pudełka z wizerunkiem Koźmina Wlkp. sprzed kilkuset lat. Uroczystość uświetnił występ harfisty Michała Zatora.

Dzięki programowi „Aktywny Senior” grupa 43 seniorów z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp. przez ponad trzy miesiące mogła uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, rozwijając się, ucząc, poszerzając swe pasje, horyzonty i spędzając miło czas. Warsztaty odbywały się cyklicznie kilka razy w tygodniu.

Przygotowano zajęcia artystyczne – ceramiczne i plastyczne z metodą decoupage’u. Ponadto seniorzy uczestniczyli w warsztatach mających na celu zapoznanie ich z platformami elektronicznymi, ułatwiających załatwianie spraw urzędowych, czy też z aplikacjami mobilnymi. Poznali zasady zakładania konta na ePUAP, IKP, moBilet, mObywatel itp. Uczestniczyli także w zajęciach na krytej pływalni Wodnik, gdzie instruktor Łukasz Mikołajczyk prowadził ćwiczenia rehabilitacyjne. Zorganizowano również pięć wyjazdów do teatru i liczne spotkania na kręgielni w hotelu Kosma. Seniorzy z wielką radością i zaangażowaniem uczestniczyli w projekcie.

Realizacją przedsięwzięcia zajęła się Spółdzielnia Socjalna „Vivo” z Koźmina Wlkp., a koordynatorami byli Dominik Radwański i Michalina Kmieciak. Projekt dofinansowany był w kwocie blisko 150 tys. zł ze środków Programu Wieloletniego na Rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025. Jego koszt wyniósł ponad 164 tys. zł.

(LT)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × jeden =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL