2. /
  4. /
  5. Podwójny mistrz kraju
BETA

Dwa złote medale zdobył Czesław Roszczak w 28. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu. Był to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które odbędą się w dniach 24-30 marca.

Reprezentujący UKS Olimpijczyk Pogorzela mieszkaniec Łagiewnik startował w dwóch konkurencjach rzutowych. W pchnięciu kulą zwyciężył w kategorii M75 z bardzo dobrym wynikiem 11,97 m (1125 pkt.), będąc najlepszym również w open.

Drugie złoto Roszczak wywalczył w rzucie ciężarkiem. Łagiewniczanin nie był faworytem, lecz osiągnął rezultat 15,83 m (1061 pkt.) ciężarkiem o wadze 7,26 kg i stanął na najwyższym stopniu podium. W klasyfikacji open uplasował się na trzeciej lokacie.

Teraz przed naszym multimedalistą występ na mistrzostwach świata.